Samsun

'19 mayıs ve Ladik neden ‘Devlet Desteği’nden mahrum bırakıldı’

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedri Yaşar, "Devlet evlat ayırmaz. Teşvik verilecek ilçeler listesinde Ladik ve 19 Mayıs gibi gelişiminde 'teşvik ‘in şart olduğu ilçelerimizin olmaması üzücü ve düşündürücüdür" dedi

'19 mayıs ve Ladik neden ‘Devlet Desteği’nden mahrum bırakıldı’

28 Ağustos 2020 06:54
-A

+A

Yaşar, 'Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar'ın resmi gazete yayınlanmasının ardından yayımlanan listede Samsun'un Ladik ve 19 Mayıs ilçelerinin olmayışına tepki gösterdi.
"Devlet desteğinden (teşvik) yararlanacak 8 ilçemiz için verilen bu güzel kararda neden 19 Mayıs ve Ladik gibi geliştirilmesi gereken ilçelerimiz yer almadı?" diyerek teşvik alacak ilçe belirlemeleri ile ilgili açıklama yapan Yaşar, "Yıllardır 'teşvik ‘ten bir türlü yararlandırılmayan Samsunumuzun Kavak, Havza, Alaçam, Yakakent, Vezirköprü, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık ilçelerine teşvik verilecek olması bizim için de sevindiricidir. Ancak en az bu ilçelerimiz kadar gelişip-büyümede devlet desteğine ihtiyacı olan Ladik ve 19 Mayıs İlçelerimizin de bu kapsama alınması gerekiyordu. Değerlendirmeyi neye göre yaptıklarını bilemiyoruz; ama Devlet evlat ayırmaz" diye konuştu.
BU İLÇELER SİZE DESTEK VERDİ, ŞİMDİ SIRA SİZDE
Teşvik kapsamının dışında bırakılan Ladik ve 19 Mayıs İlçelerinin 31 Mart Yerel Seçimlerinde iktidara verdiği desteği hatırlatan Yaşar, açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü:
"Bu ilçelerimizin de en az teşvik kapsamına aldığınız ilçelerimiz kadar devlet desteğine olan ihtiyacı aşikârdır. Ve bu ilçelerimizin 31 Mart seçimlerinde size verdiği destek de aşikârdır. Ladik yüzde 62, 19 Mayıs yüzde 64... Kararın yanlışının, talebin öneminin ve verilen desteğin farkına varmalarını umuyor, "Şimdi sahip çıkma sırası sizde" diyoruz.  Haber Merkezi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU