‘Azim ve kararlılıklarıyla herkese örnek olmaktalar’

Türkiye 3 Aralık 2020 08:14
Videoyu Aç ‘Azim ve kararlılıklarıyla herkese örnek olmaktalar’
A
a

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Köktaş, “Spor, sanat, edebiyat, sivil toplum, siyaset ve iş dünyası gibi hayatın her alanında sergiledikleri üstün başarılarla engelliler, azim ve kararlılıklarıyla herkese örnek olmaktadır” dedi

Milletvekili Köktaş mesajında şu sözlere yer verdi: "Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın artması açısından çok önemli bir gündür.
Spor, sanat, edebiyat, sivil toplum, siyaset ve iş dünyası gibi hayatın her alanında sergiledikleri üstün başarılarla engelliler, azim ve kararlılıklarıyla herkese örnek olmaktadır.
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla son 18 yılda, engelli kardeşlerimizim hayata katılımı konusunda atılan devrim niteliğindeki adımlar onlara karşı hassasiyetimizin önemli bir göstergesidir.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın engellilere yönelik attığı bu devrim niteliğindeki adımlar ancak insana hizmette sınır tanımayanların başarısıdır.
Eğitim hizmetlerinden, evde bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine varıncaya kadar pek çok hususta engelli kardeşlerimizin sorunlarına çözüm olmak, toplum ile bütünleşmelerini, işgücüne katılmalarını, huzur ve refahlarının artmasını sağlamak için hep gayretle çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz.
Bu vesileyle engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler temenni ederim" dedi. Berna ALTINOVA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER