‘Carmen’, Radev’in anısına sahnelendi

Magazin 23 Ocak 2023 06:26
Videoyu Aç ‘Carmen’, Radev’in anısına sahnelendi
A
a

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin kuruluşundan bu yana bale piyanisti olarak çalışan Ruslan Krumov Radev, ani gelişen kalp hastalığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede 5 Ocak 2023 günü hayatını kaybetti

Ruslan Krumov Radev’in ölümü nedeniyle derin bir üzüntü yaşayan Samdob ailesi, 21 Ocak 2023 akşamı gerçekleşen “Carmen” bale temsilini vefat eden çalışma arkadaşlarının anısına ithaf etti.
Yıllar boyunca sayısız eserde bale piyanisti olarak görev yapan Ruslan Krumov Radev’in kaybı sonrası ilk kez temsil gerçekleştiren Samsun DOB Bale Topluluğu, “Carmen” ile seyircileri büyüledi.
Sofya doğumlu olan Ruslan Radev 1988 yılında Sofya Devlet Müzik Akademisi'nden mezun oldu. Shiroka Laka'daki Müzik Lisesi'nde ve Sofya'daki Ulusal Tiyatro Sanat Lisesi'nde Piyano ve Müzik Teorisi öğretmenliği yaptı. Sofya Devlet Müzik Tiyatrosu'nda piyanist olarak çalıştı. 
2000 yılında Türkiye’ye gelerek İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde göreve başlayan Radev, 2009 yılından bu yana Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde bale piyanisti olarak çalışıyordu. Şila KURUMAHMUTOĞLU

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat