‘CARMEN’ dans ediyor

Magazin 5 Aralık 2022 06:20
Videoyu Aç ‘CARMEN’ dans ediyor
A
a

Yeni sanat sezonunu yepyeni eserlerle açan Samsun Devlet Opera ve Balesi, dünyaca ünlü kadın karakter “Carmen”in bale yorumuyla sezona devam ediyor

Fransız yazar Prosper Mérimée’nin “Carmen” isimli romanından dünyanın en ünlü operalarından biri olan “Carmen”i yaratan Georges Bizet’in muhteşem müziği, klasik bale ve flamenkoyla harmanlanarak yepyeni bir anlam kazanıyor.
İspanya’nın Sevilla kentindeki bir tütün fabrikasında çalışmakta olan asi güzel Carmen’in Don Jose ve Escamillo ile yaşadığı gelgitli ve kural tanımaz aşk ilişkisini anlatan iki perdelik bale eseri “Carmen”, koreograf ve libretto yazarı Carlos Vilan’ın orijinal koreografisiyle sahneye koyuluyor.
Eserin müzik düzenlemesi Tulio Gagliardo Varas’a ait. Orkestrayı ise dönüşümlü olarak Tulio Gagliardo Varas ve Kıvanç Tepe yönetecek. Dekor Tasarımı Tayfun Çebi’ye Kostüm Tasarımı ise Gülay Korkut’a ait. Eserin Işık Tasarımını Oğuz Murat yılmaz yaptı. Başkemancı ise Didem Tepe.
3 Aralık 2022 Cumartesi akşamı Samsunlu sanatseverlerin büyük ilgisiyle karşılanıp dakikalarca ayakta alkışlanan Aydın Gün Salonu’ndaki Prömiyer gösterimi sonrası 5 ve 22 Aralık akşamları tekrar sahnelenecek olan “Carmen” balesi için biletler biletinial internet sitesinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir. Tuba KURUL
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat