"Covid 19, En Çok Da Emeğin-Emekçinin Değerini Gösterdi"

Samsun 1 Mayıs 2020 06:40
Videoyu Aç "Covid 19, En Çok Da Emeğin-Emekçinin Değerini Gösterdi"
A
a

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Dünyayı saran ve sarsan Covit 19 virüs salgını süreci bize en çok da emeğin-emekçinin değerini göstermiştir" dedi.

Yaşar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla emekçinin ne denli değerli olduğunu anlattığı bir mesaj yayımladı.
Birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak kutlanan 1 Mayıs'ın anlam ve önemine değinen Yaşar'ın mesajında şu ifadeler yer aldı:
 "ÖNCE İNSAN ÖNCE EMEK"
"Teknolojinin hızla gelişmesinin ardından yaşanan süreçte emekçiye verilen değerin azaldığını görmek çok zor değil. Ancak Covit 19 virüs salgınında şu gerçeği bir kez daha gördük ki önce insan-önce emek.
 
"HAKLARI ÖDENMEZ"
Bu kötü süreci, hakları asla ödenemeyecek sağlıkçılarımız, sağlık emekçilerimiz sayesinde aşıyoruz. Bu durum tarımda da böyle. Çiftçimiz ekerse bu gibi olağanüstü durumlarda sıkıntı yaşamayacağımız ortaya çıktı. Sağlık ve gıdanın hafife alınmayacak kadar elzem olduğu, dolayısıyla emekçi kardeşlerimizin ne denli değerli olduğunu bu süreçte bir kez netleşti.
 
"EMEKÇİ HAKLARI GÖZETİLMELİ"
Allah, bu ve benzeri sıkıntıları bir daha göstermesin; ama bu gerçekleri hatırlamak için ne bir özel güne ne de bir salgına ihtiyaç olmamalı. Emekçinin hakkı her daim korunmalı ve gözetilmeli.
 
"DEVLET GÖREVİNİ, STK'LAR ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI"
Devlet (iktidar) bu süreçte vatandaşına sahip çıkmalı ve özellikle ekonomik anlamda yaşanan-yaşanabilecek sıkıntılar karşı köklü stratejileri ve çalışmaları bir an önce hayata geçirmelidir. Çalışan, üreten tüm vatandaşlarının yanında olduğunu göstermelidir. STK'lar ise yıllardır gerek aidat alarak gerek destek olarak yanlarında olan vatandaşlarımızın sıkıntılarına el atmalı, varlıklarını hissettirmelidir.
 
"MÜCADELEDE BİRLİK ŞART"
Salgın sürecinde maalesef birçok sektörde çok sayıda emekçimiz mağdur edilmiştir. Bu durumun önlenmesi her ne kadar devlet stratejisine bağlı olsa da bir o kadar da iş verenin iyi niyeti ve gayretine de bağlıdır.
 
"YARIN NEYİ BİÇMEK İSTİYORSAN BUGÜN ONU EK"
Temennim şudur ki; bu zor günleri kimse fırsata çevirmesin ve yapabileceği her şeyi yaparak çalışanına-emekçisine el versin. Bu günler geçecek. Geride hak-hukuk kalacak. Zor günlerde gösterilen iyi niyet, toprağa ekilen tohum gibidir. Yarın neyi biçmek istiyorsanız bugün onu ekin ve emekçinizin hakkını teslim edin.
Bu duygu ve düşüncelerle emekçi vatandaşlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum"
Haber MERKEZİ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER