‘Cumhuriyet’in bekçisiyiz’

Samsun 29 Ekim 2020 07:07
Videoyu Aç ‘Cumhuriyet’in bekçisiyiz’
A
a

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Cumhuriyet sayesinde elde edilen kazanımların bekçisi olmayı sürdürdüklerini söyledi

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Cumhuriyet'in 97'nci yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, "Cumhuriyet sayesinde elde ettiğimiz kazanımların bekçisi olmaya devam ediyoruz" dedi.
ATA'NIN EN BÜYÜK ESERİ
Mesajına, "Türk Milleti'nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 97'inci yıldönümünü kutlamanın gururu içeresindeyiz" diyerek başlayan Yusuf Ziya Çakır, şöyle devam etti:
"Cumhuriyet, gücünü milli egemenliğe dayayan, gücünü halktan alan, egemenliğin kayıtsız şartsız halkın olduğu bir rejimdir. Yüce Atatürk'ün, 'En büyük eserim' dediği Cumhuriyet, Atatürk'ün önderliğinde büyük bir mücadele, eşsiz bir Kurtuluş Savaşı zaferi sonrası kurulmuştur. Bu nedenle tarihte eşine az rastlanır bir destanın da adıdır Cumhuriyet.
GÜÇLÜ TÜRKİYE İDEALİ
Çağdaş uygarlık mücadelesinde izlenen yolda Cumhuriyet'in taşıdığı değerler ve ortaya koyduğu vizyon, bugün de, yarın da ışığımız olmayı sürdürecek. Modern, büyük, güçlü Türkiye idealini Cumhuriyetimiz ve onun değerleriyle birlikte elde etmek için verdiğimiz mücadele devam ediyor. Millet hakimiyetine dayalı benzersiz Cumhuriyet'i korumayı, onun kazanımlarının bekçisi olmayı sürdürüyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum." Haber Merkezi
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER