'Dönüşüme, doğduğumuz yerden başlıyoruz'

Sağlık 4 Şubat 2023 06:20
Videoyu Aç 'Dönüşüme, doğduğumuz yerden başlıyoruz'
A
a

Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Sağlık Grubu ilk “Yeni Nesil” hastanesini, 2005 yılında yolculuğa başladığı Samsun’da açıyor. Kurucu Dr. Köksal Holoğlu, “Bu hastanemiz Samsun adına gururumuz olacak. Yolculuğumuza burada başladık. Sağlık turizmi temellerini burada attık. Şimdi de ilk yeni nesil hastanemizi açıyoruz” dedi

Türkiye’nin ilk fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında sağlık zincir grubu olan Romatem, Samsun’da açmaya hazırlandığı ilk, tam donanımlı yeni nesil hastanesinin tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. 9 bin metrekare alanda teknolojik kapasitesi, uzman kadrosu ile fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında özel dal hastanesi olarak 50 yatak kapasitesi ile hizmet verecek.   
Düzenlenen basın toplantısında, özellikle yüksek teknolojik donanımı, enerji dostu, yatay mimaride, tedavi alanlarının özel klinikler olarak tasarlandığı, MR, tomografi gibi görüntüleme hizmetlerinin bulunduğu, tam donanımlı laboratuvar hizmetlerinin verildiği, engelli özel hastaların da erişiminin mümkün olduğu akıllı hastane konseptinde nadir hastanelerden biri olacağını anlatan Dr. Köksal Holoğlu, Romatem olarak Samsun için gurur verici bir marka elçisi olmaya devam edeceklerini söyledi. 
Samsun’dan çıktık yola.. 18 yılda, 9 şubeye ulaştık
2005 yılında, ilk olarak fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında dal hastane olarak Samsun’a açılan Romatem, bugün Kocaeli ve Bursa’da hastane konseptinde, İstanbul, İzmir, Ankara ve yurtdışında Bakü’de iki ve Montenegro’da bir klinik olmak üzere 9 farklı konumda hizmet vermeye devam ediyor. 2006 yılında sağlık turizminin de temellerini Samsun’da Sağlık Kenti Samsun Derneği ile attıklarını hatırlatan Dr. Köksal Holoğlu, “Yatırımlarımıza devam ederken, sağlık turizmi faaliyetlerimizi de sürdürerek ülke ekonomimize katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Derneğimiz bu konuda oldukça aktif bir şekilde çalışıyor. Türkiye’yi coğrafi konumu ve üç kıtanın buluşma noktası olarak ‘uluslararası rehabilitasyon üssü’ olarak görüyoruz. İklimi ve kültürel mozaiğiyle Ortadoğu’ndan Avrupa’ya, Asya’dan Amerika’ya kadar pek çok ülkeden hasta ağırlamaya devam ediyoruz” diye konuştu.
Türkiye’nin sağlık turizminde dünya liderliğine oynadığını, sektörün 2030 yılında 100 milyar dolar hedeflediğini anlatan Dr. Köksal Holoğlu, “Bizim yatan hastalarımızın yüzde 85’i sağlık turizmi hastalarıdır. 2022 yılında ciromuzun %59’u yabancı hasta payıdır. 2022 yılında 7 milyon 709 bin 489 dolar hizmet ihracatı gerçekleştirdik. Savaş rehabilitasyonu gibi spesifik alanda özel uzmanlığımız nedeniyle, ülkemizin konumu ve yakın çevremizden Libya, Irak, Azerbaycan gibi komşu ülkelerden gelen 256 savaş gazisini tedavi ettik” diyerek dünyada sağlık turizminin önemine dikkat çekti.
Yurtdışında da büyümeye devam
Dr. Holoğlu, devam eden yatırım projeleri ile ilgili de şu bilgileri verdi:
“2023 Mayıs’ta Almanya Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizi, 2023 Mayıs ayında İstanbul Anadolu yakasında Türkiye’nin engellilere özel ilk klinik & otel konseptinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezini açmaya hazırlanıyoruz. 2024 Eylül’de Malta Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi de hizmete girecek. Bugün burada size duyurusunu yaptığımız ‘yeni nesil’ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemiz de yine 2024 Mayıs ayında hizmet vermeye başlayacak.”
Samsun Romatem Yeni Nesil Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin, teknik özellikleri ile sadece Karadeniz Bölgesinin ve Samsun’un değil, Türkiye ve yakın bölgenin genelinde örnek olacağına dikkat çeken Dr. Holoğlu, “Nörolojik, Ortopedik, Pediatrik ve Kardiyak Rehabilitasyon gibi başlıca rehabilitasyon alanlarında dünyada gelişmiş en ileri robotik teknolojilerle hizmet veriyoruz. Savaş rehabilitasyonu, sportif rehabilitasyon, hidroterapi ve tüm dünya ile paralel manuel terapi, ozon, kök hücre gibi güncel tedaviler de tüm merkezlerimizde yer alıyor. Romatem markası olarak fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında bayrağı taşımaya devam ediyoruz” diyerek uzun vadede hem Türkiye’de hem dünyada büyüme kararlılığında olduklarını söyledi. Duygu Zeynep KURUMAHMUTOĞLU
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat