'Eni’nin Kalbi' sahnede atacak

Magazin 10 Ocak 2023 06:53
Videoyu Aç 'Eni’nin Kalbi' sahnede atacak
A
a

“Eni’nin Kalbi”ndeki eğlenceli macerada küçük seyircilere de rol düşüyor. Oyuncuların oyunu izleyen çocukların yardımına ihtiyacı var

“Eni’nin Kalbi” çocuk operası 2023 temsillerine devam ediyor. Can Aksel Akın’ın bestelediği, libretto ve öyküsü Cennet Türker’e ait olan 1 perdelik çocuk operası “Eni’nin Kalbi”, Şahan Gürkan’ın rejisiyle sahneleniyor.
Samsun Devlet Opera ve Balesi orkestra sanatçılarının müziklerini seslendirdiği çocuk operasının orkestra şefi Tolga Taviş. Kostümler Gülnur Çağlayan Tuluk, dekor ise Hakkı Kandır imzası taşıyor. Işık tasarımı Oğuz Murat Yılmaz’a ait. Eserin koreografı Çağıl Han Öztornacı. Murat Turgut ise video ve projeksiyon gösterisi ile çocukları büyülü bir dünyaya davet ediyor.
Eni rolünde Fatma Hande Anar, Esra Arslantürk ve Umut Yavuz, Mano rolünde Metin Bayram, Murat Çamlıtepe ve Ulaş Kocatürk, Bekçi rolünde ise Eray Dönmez ve İpek İncekaş rol alıyor. Eserde Samsun Devlet Opera ve Balesi Korosu da yer alıyor.
11 Ocak Çarşamba günü saat 14.00, 16 Ocak Pazartesi günü saat 10.30, 18 Ocak Çarşamba günü saat 14.00’te Zehra Yıldız Salonu’nda sahnelenecek “Eni’nin Kalbi” çocuk operasının biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir.   Şila KURUMAHMUTOĞLU
 
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat