‘Gazilerimiz özgürlük ve bağımsızlığın simgeleridir’

Samsun 19 Eylül 2020 08:27
Videoyu Aç ‘Gazilerimiz özgürlük ve bağımsızlığın simgeleridir’
A
a

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Bu vatan için kim canını ortaya koymuşsa, kim ‘gaza niyetiyle’ ayağa kalkmışsa, makamların en yücesine, bu milletin gönlüne yer etmiştir ve bundan sonra da öyle kalacaktır. Gazilerimizin varlığı, onların aziz hatırası, bizim şerefimizdir” dedi.

Türk milletinin tarih boyunca birçok badire atlattığını, nice karanlık uçurumun kıyısından döndüğünü belirten Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, “Uğruna her türlü mücadeleyi göze alan neferleri konusunda her zaman talihli, bereketli ve önü açık olmuştur. Aziz milletimiz sinesinden çıkardığı şehit ve gazileriyle varlığını korumuş, adını ve şanını yaşatmış, geleceğini de teminat altına almıştır. Elbette üzerinde yaşadığımız toprakların vatan yapılmasında şehit ve gazilerimizin olağanüstü gayreti olduğunu hiçbir vicdan ve insaf sahibi inkar edemeyecektir” dedi.
ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ
Türk vatanının şehit ve gazilerimizin kutlu bir mirası olduğunu dile getiren Başkan Edis, “Türk milleti hem şehitlik anıtı hem de gaziliğin adıdır. Türkiye Cumhuriyeti şehitlerimizin kanlarıyla kurulduğu gibi gazilerimizin dua ve karşılıksız mücadeleleriyle var olmuştur. Özellikle gazilik muazzam bir fedakarlık ruhunun mücadele disipliniyle örtüşme hali, vatan ve millet uğruna gösterilen faziletli bir duruşun iftihar vesikasıdır. Şunu unutmayalım ki, şehit ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Gazilerimiz bağımsızlığımıza zincir vurmak isteyen düşman çevrelere iman gücüyle direnen, milli azimle karşı çıkan kahramanlarımızdır” diye konuştu.
‘TÜM GAZİLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM
Gazilerimiz bizim göz nurumuz, gurur kaynaklarımızdır vurgusu yapan Başkan Edis, “Mücadelelerini sahiplenmek, hak ve taleplerini savunmak siyasi ve manevi sorumluluğumuza emanettir. Bu emanete eksiksiz vefa göstereceğimizi, şehit ve gazilerimize layık olabilmek için ne gerekiyorsa yapacağımızı tekraren ifade ediyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e Müşir ve Gazi unvanlarının verildiği tarihin yıldönümünde, kurucu kahramanları, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, Gaziler Günü’nün hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. Köksal ÖNER
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER