Samsun

‘Genç koreograflar & gala gecesi’ son kez sahnede

Son kez 10 Mart 2018 Cumartesi sahnelenecek olan eser Aydın Gün Sahnesi’nde saat 20:00’da perdelerini açacak. Ankara, İstanbul ve Samsun Devlet Opera ve Balesi bale sanatçılarından oluşan ekip 13 ayrı koreografiyi sahneleyecek

‘Genç koreograflar & gala gecesi’ son kez sahnede

6 Mart 2018 15:20
-A

+A

İnsan doğasına yönelik farklı konuların anlatıldığı çağdaş ve klasik eserlerin koreografilerinin sahneleneceği “Genç Koreograflar & Gala Gecesi” adlı bale eseri, 10 Mart 2018 Pazartesi günü saat 20:00’da Aydın Gün Sahnesi’nde son kez sahnelenecek.  
13 koreografiden oluşan gecede modern dans eserlerinden sahneler yer alacak. “Genç koreograflar” bölümünde yer alan “Sanrı” koreografisini Zeynep Bengier, “Kontrast” koreografisini Cansu Bekaroğulları ve Emre Örgüt, “Emotions” koreografisini Çağılhan Öztornacı, “Bir Erkek Bir Kadın” koreografisini Sıla Aşık ve H. Gökhan Yüksel, “Benim Adım Ani” koreografisini Kuzey Kıyıcan, “Nokta” koreografisini Arzu Kaya, “Hiç” ve “His” koreografilerinin koreograflığını da Özlem Özdemir yaptı. Gecenin “Gala” bölümünde ise İstanbul Devlet Opera ve Balesi bale sanatçıları “Hal” koreografisini, Ankara Devlet Opera ve Balesi bale sanatçıları “Tango’s Düet” ve “Tango’s Trio” koreografilerini sahneleyecek.
10 Mart 2018 Cumartesi günü saat 20:00’da son kez perdelerini açacak olan eserin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi hafta içi 10:00-18:00 saatleri arası ve cumartesi günü temsil başlama saatine kadar açıktır. 
 

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...