‘Herkese sağlık ve bereket diliyorum’

Samsun 6 Mayıs 2020 07:20
Videoyu Aç ‘Herkese sağlık ve bereket diliyorum’
A
a

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, darda kalanları bolluğa erdirdiğine, umutları tazelediğine inandığımız, baharın müjdesisi 'Hıdırellez'in herkese bereket ve sağlık getirmesini diledi

Yaşar, her sene 5-6 Mayıs tarihlerinde çok sayıda ülkede (Anadolu, Kırım ve Azerbaycan ile Orta Doğu ve Balkan ülkelerinde) bahar bayramı olarak kutlanan 'Hıdırellez' ile ilgili kutlama mesajı yayımladı.
Mesajında covit 19 virüsü dolayısıyla yaşanan sorunların en önemlilerinden birinin de sosyalleşme sorunu olduğunun altını çizen Yaşar, "Bu baharda bayramımız evde geçecek belki ama gönlümüzün baharı solmasın. Allah can sağlığından mahrum bırakmasın, beterinden korusun. Umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Her sorunun üstesinden el birliğiyle geleceğiz. Umudu yitirmek yok, biraz daha sabır" ifadelerini kaydetti.
Anadolu'da, dünyada darda kalanların yardımcısı olduğuna inanılan Hızır ile denizlerin hakimi olduğuna inanılan İlyas peygamberlerin yeryüzünde buluştukları gün olarak düşünülen baharın habercisi "Hıdırellez'in yine sokaklarda, sahillerde doyasıya kutlanacağını, sadece biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu hatırlatan Yaşar, "Dileklerinizin kabul, ömrünüz bereketli ve sağlıklı olması duasıyla herkesin Hıdırellez Bayramı kutlu olsun" dedi.
Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER