Samsun

‘Kanlı Nigar” son temsil

Samsun Devlet Opera ve Balesinin 2017-2018 sanat sezonunun son müzikal temsili “Kanlı Nigar” 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor

‘Kanlı Nigar” son temsil

22 Mayıs 2018 13:54
-A

+A

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nden sezonun son prömiyeri bizden hikayelerin yer aldığı “Kanlı Nigar” müzikali, 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 15:00’da sezonun son temsiliyle Samsunlu sanat severler için sahnelenecek. Cem İdiz’in bestelediği, Haldun Özörten’in rejisörlüğünü üstlendiği müzikal İzmir ve Ankara operalarından sonra Samsun Devlet Opera ve Balesi’nde sahneye koyuluyor.
Karagöz Hacivat gölge oyunu olan “Kanlı Nigar”, Özlem Belkıs’ın düzenlemesiyle, kendi ayakları üstünde duran, kocasından şiddet görmüş kadınları çatısı altına toplayan, kızıyla beraber fal bakıp ve bohça açarak geçimini sağlayan bir kadın olarak karşımıza çıkmaktadır.
Hikaye 1900’lerin İstanbul’unda geçmektedir. Besleme olarak yetiştiği evden küçük yaşta kaçan Nigar yıllar sonra kızı Letafet, kalfası Şetaret, bahtsız besleme Nefaset ve dilsiz Ülfet ile beraber eski mahallesine döner. Mahallelerine yeni gelen kadınları merak eden ahali gece vakti Nigar’ın evini rahatsız etmeye başlar ve olaylar böyle gelişir. Tek başlarına bir erkeğe ihtiyaç duymadan yaşayabileceklerini herkese ispatlayan kadınlar bu yönleriyle, günümüz kadınlarına ilham olmaktadır.
Eserin oyuncu kadrosu şu şekilde:
Kanlı Nigar                          :  Esra ARSLANTÜRK
Şetaret                                :  Sezen ALANBAY
Letafet                                :  Ezgi ÖZER
Nefaset                               :  Seran ŞANAL
Ülfet                                   :  Ayşe CEYLAN 
Hamdi                                :  Dinçer GÖKÇE 
Naci                                   :  Umur SEVİM
Haydar                               :  M.Orçun GÜN
Hüsref                                :  Metin BAYRAM
Rumelili                             : Hasan ÇELİK
Laz                                    :  Aras ÖZORHAN
Acem                                 :  Cüneyt ERDOĞAN
Mahallenin Meraklısı         :  Hale AKÜNAL
İhtiyar Mustafa Efendi        : Vedat Kurtuluş DEPE              
 
26 Mayıs 2018 Cumartesi 15.00’ da Aydın Gün Sahnesi’nde gerçekleşecek olan “Kanlı Nigar” müzikalinin biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa açılmıştır. SAMDOB gişe hafta içi 10:00-18:00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20:00’a kadar açıktır. 

Kaynak : Şenay ŞAHİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU