Samsun

‘Kontropera’ ile SAMDOB’da

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin Aralık ayındaki ilk tematik konseri “Kontropera” 4 Aralık 2019 Çarşamba akşamı Zehra Yıldız Salonu’nda gerçekleşiyor. Kontrbas, piyano ve şan partilerinin ilk defa bir arada olduğu konserde, birbirinden farklı müzik türleri SAMDOB sanatçıları tarafından seslendirilecek

‘Kontropera’ ile SAMDOB’da

4 Aralık 2019 06:57
-A

+A

Samsun Devlet Opera ve Balesi Sanatçılarından Soprano Elif Demir, Soprano Ecem Topçu, Kontrbas Sanatçısı Almas Baigoshin ve Piyanist Melek Gocayeva’nın gerçekleştireceği “Kontropera” tematik konseri, 4 Aralık 2019 Çarşamba günü saat 20.00’da Zehra Yıldız Salonu’nda dinleyenleri ile buluşuyor.
Farklı müzik türlerinin seslendirileceği konserde; arya, türkü ve kontrbas için solo eserlerden seçilen parçalar ilk defa bir araya gelecek.
Bir saat süren konserde A. Misek’in “Sonata No.2”, F. Proto’nun “Carmen Fantasy” eserleri, W. A. Mozart’ın “Figaro’nun Düğünü” operasından “E Susanna non vien” aryası ve “Sull’aria” düeti , W. Bellini’nin “I Capuleti e i Montecchi” operasından “Eccomi…Oh! Quante volte” aryası, Azerbaycan Halk Mahnısı “Laçin”, C. Cahangirov’un “Aygız” türküsü, düzenlemesi Onur Altıparmak’a ait “Çalın davulları” ve düzenlemesi Melek Gocayeva’ya ait “Sarı Gelin” türküsü sanatçılar tarafından seslendirilecek.
4 Aralık 2019 Çarşamba günü saat 20.00’da Zehra Yıldız Salonu’nda gerçekleştirilecek “Kontropera” konserinin biletleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir. SAMDOB gişe hafta içi 10.00-18.00 saatleri arası ve cumartesi günleri temsil başlama saatine kadar açıktır.  Şila KURUMAHMUTOĞLU
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU