‘Öğretmenlerimizin çabaları takdire şayandır’

Türkiye 24 Kasım 2021 09:28
Videoyu Aç ‘Öğretmenlerimizin çabaları takdire şayandır’
A
a

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Dağlı, mesajında şu ifadelere yer verdi,

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 24 Kasım 1928 tarihinde "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanını kabul etmesinin yıl dönümü olan bu anlamlı günü “24 Kasım Öğretmenler Günü” olarak kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını bir kez daha yaşamaktayız.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, çağımızın gerek ve ihtiyaçlarına göre milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş bir şekilde sevgi ve sabırla yetiştiren, hiç bir zorluktan kaçınmayarak her şartta büyük bir özveriyle görev yapan, kattıkları değerle toplumun sadece bugününe değil yarınlarına da şekil veren öğretmenlerimiz; değerli ve saygın bir vazifeyi ifa etmektedirler.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenler, Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” sözü, öğretmenlerimizin değerini net bir şekilde ortaya koymaktadır. Ekonomik ve sosyo-kültürel kalkınmanın sağlanması, dünyadaki teknolojik dönüşüme ayak uydurarak bilginin üretilmesi ve işletilerek geleceğe aktarılması saygıdeğer öğretmenlerimizin gayretli çalışmalarıyla gerçekleşecektir.

İçinde bulunduğumuz Koronavirüs pandemisi döneminde, okullardaki yüz yüze eğitimde verdiği emeklere ek olarak yüz yüze eğitime ara verilen dönemlerde de uzaktan eğitimi başarıyla gerçekleştirmeye devam eden ve bunların yanı sıra vatandaşlarımıza yardım etmek adına vefa sosyal destek gruplarında görev alan öğretmenlerimizin bu çabaları takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle cefakârca çalışan öğretmenlerimize sağlık, başarı ve mutluluk dileyerek şükranlarımı sunuyor, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, görevleri başındayken şehit olan ve aramızdan ayrılan bütün öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR