‘Rigoletto’ bu Cumartesi sahnede

Magazin 13 Ocak 2023 06:29
Videoyu Aç ‘Rigoletto’ bu Cumartesi sahnede
A
a

İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin başyapıtı “Rigoletto” operası, 14 Ocak 2023 Cumartesi saat 20.00’de 2023 temsillerine başlıyor

Victor Hugo’nun “Kral Eğleniyor” adlı oyunundan Francesco Maria Piave tarafından uyarlanan librettosuyla ve Giuseppe Verdi’nin ölümsüz notalarıyla “Rigoletto” operası, sarayın kambur soytarısı Rigoletto’nun sarayın karmaşık ortamından korumaya çalıştığı kızı Gilda’nın yaşadığı trajik aşk hikâyesini konu alıyor.
Samsun Devlet Opera ve Balesi başrejisörü Cenk Bıyık’ın modern reji yaklaşımıyla sahneye koyduğu “Rigoletto” eserinin orkestra şefliğini Tulio Gagliardo Varas ve Mürsel Yavuz yapıyorlar.
14 Ocak 2023 akşam saat 20.00’de Aydın Gün Sahnesi’nde sahnelenecek eserin koreografisi Berk Can Ceylan’a ait. Dekoru Hakkı Kandır’a, kostümü Gülnur Çağlayan Tuluk’a ait eserin koro şefleri Raushan Baigulakova ve Paolo Villa. Eserin ışık tasarımı Oğuz Murat Yılmaz tarafından yapıldı.
2 perde olarak İtalyanca orijinal diliyle seslendirilecek ve Türkçe üst yazıyla seyirciyle buluşacak “Rigoletto” operasının başkemancısı A.Seçil Küçükçelebi.
14 Ocak 2023 tarihli temsil için biletler, biletinial internet sitesinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir. Şila KURUMAHMUTOĞLU
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat