Samsun

'Şehit ve gazilere çok şey borçluyuz'

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş 'Gaziler Günü' dolayısıyla mesaj yayınladı. Köktaş, "Üzerinde yaşadığımız topraklarımızın bizler için bir vatana dönüşmesini, şehit ve gazilerimizin vermiş oldukları ulvi mücadeleye borçluyuz" dedi

'Şehit ve gazilere  çok şey borçluyuz'

19 Eylül 2020 08:26
-A

+A

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, '19 Eylül Gaziler Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Köktaş, "Bayrağımızın, vatanımızın üzerinde halen özgürce dalgalanması, şehit ve gazilerimizin emsalsiz fedakarlıkların eseridir. Üzerinde yaşadığımız topraklarımızın bizler için bir vatana dönüşmesini, şehit ve gazilerimizin vermiş oldukları ulvi mücadeleye borçluyuz" dedi.
BU VATAN BİZLERE EMANET
Köktaş, "Aziz milletimiz şanlı zaferlerle tarihin akışını değiştirirken, “ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz” düsturuyla büyük mücadeleler vermiş; bayrağını, vatanını ve istikbalini canı pahasına korumuş; bizlere kahramanlıklarla dolu bir geçmiş emanet etmiştir.
Bugün aynı inanç ve kararlılıkla vatanımıza sahip çıkarken, bizim de en büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak ve aziz milletimizle dayanışma içinde, bu emaneti çok daha yükseklere taşımaktır.
Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı “Meraşal ve Gazi” unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, vatanımız, milletimiz için canlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle ve dualarla anarken, gazilerimize de şükranlarımı, minnet duygularımı sunuyorum" diye konuştu.Haber Merkezi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU