‘Sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz’

Samsun 10 Kasım 2020 07:02
Videoyu Aç ‘Sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz’
A
a

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının 82. Yıldönümü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Dağlı mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Cumhuriyetimizin kurucusu, Milli direnişimizin lideri, büyük komutan ve güçlü devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 82. yılında sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.
Trablusgarp’tan, Çanakkale’ye birçok farklı cephede gösterdiği dirayet ve mücadele ile dünyanın takdirini kazanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı başlatarak, Anadolu topraklarına gömülmeye çalışılan milletimizin önünde yeni bir ufuk açmış ve büyük bir azim ve gayret ile düşman işgaline son verilmesi amacını taşıyan Milli Mücadele hareketinin unutulmaz lideri olmuştur.
10 Kasım, sadece bir anma günü değil, Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip büyüterek geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz bir gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere bıraktığı büyük bir miras olan Türkiye Cumhuriyeti, kadim medeniyeti üzerinde yükselerek bir yandan miras aldığı Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmakta bir yandan da demokrasisini daha da güçlendirerek, ekonomik, sosyal ve kültürel olarak daha yükseklerde, yılmadan, emin ellerde ilerlemektedir.
Milletimizden aldığı destekle yeni ve modern bir devlet kurarak aydınlık yarınların temellerini atan, birçok alanda yaptığı yeniliklerle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmeyi amaç edinen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andığımız bu günde, bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'nin, dünyada hak ettiği yeri korumaya ve yüceltmeye devam etmek için gece gündüz demeden azim ve kararlıkla çalışmak öncelikli görevimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve vatanımız için canlarını veren tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi. Haber Merkezi
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER