‘Türkiye hedeflerine doğru ilerlemektedir’

Türkiye 16 Mayıs 2022 10:15
Videoyu Aç ‘Türkiye hedeflerine doğru ilerlemektedir’
A
a

Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) 24. Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katılan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Bakın dünyanın ve bölgemizin savaşların, çatışmaların, siyasi ve ekonomik krizlerin, sosyal çalkantıların kıskacında sancılı bir süreçten geçtiği şu dönemde, Türkiye rotasından sapmadan hedeflerine doğru ilerlemektedir" dedi

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) 24. Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katıldı.
Toplantıda konuşma yapan Milletvekili Köktaş, "Meslek Grupları olarak Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler olarak çok önemli bir misyonu üstleniyorsunuz. Devletimizin gelir kaynağının başında gelen verginin toplanması, yöneticilerin, yatırımcıların, vergi otoritelerinin ve diğerlerinin kaynak tahsisi konusunda karar vermelerine yardımcı olan finansal bilgilerin güvenliğinin ölçülmesi, açıklanması veya temin edilmesi gibi önemli bir görevi icra etmektesiniz.
Bu anlamda sizler Devlet ile iş dünyası arasında adeta bir köprü ve emin bir el olarak görevlerinizi sürdürmektesiniz. Hepimizin olduğu gibi sizlerin de çabasının güçlü işletmeler, güçlü kurumlar, güçlü Türkiye olduğunu biliyoruz. Sizlere bu anlamda teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum" dedi.
DEV HİZMETLER HAYATA GEÇTİ
Milletvekili Köktaş sözlerini şöyle sürdürdü: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız demokrasi ve kalkınma altyapısı sayesinde pek çok sınamayı başarıyla verdi, her alanda yapılması gereken çalışmaları büyük bir oranda tamamladı. Bunlar ülkemize katma değer oluşturması açısından büyük önem arz ediyordu. Bakın Nisan ayı itibariyle de 12 aylık ihracatımız 240 milyar doları aştı. Enerji hariç, ihracatımızın ithalatı karşılama oranı yüzde 100'ün üzerine çıktı. Eğer bu yatırımlar yapılmasıydı dünyayı kasıp kavuran pandemi döneminde Türkiye'yi bir tedarik üstü olmasını mümkün kılmazdı. Ulaşım alt yapısıyla, hava yolları, trenler, bölünmüş yollarıyla, tünelleriyle, köprüleriyle bu alt yapılar sayesinde ülkemiz önemli bir lojistik üst haline geldi. Bizler bu anlamda ülkemiz ve milletimiz için gayretli üstün çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.
Bakın dünyanın ve bölgemizin savaşların, çatışmaların, siyasi ve ekonomik krizlerin, sosyal çalkantıların kıskacında sancılı bir süreçten geçtiği şu dönemde, Türkiye rotasından sapmadan hedeflerine doğru ilerlemektedir" diye konuştu. Şennur ERCAN
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR