Ekonomi

1. Bölge Grup Toplantısı yapıldı

Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Koordinatörlüğünde, “Tarımsal Yenilik ve Bilgi Sistemi“ kapsamında Vezirköprü Belediyesine ait Kültür Merkezi Konferans Salonunda Bölge Gurup Toplantısı yapıldı

1. Bölge Grup Toplantısı yapıldı

20 Mart 2019 12:58
-A

+A

Bölge Gurup Toplantısına Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Dairesi Başkanı Mehmet Akif Özdemir, Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr.Kibar Ak, Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdürü Ahmet Boz, Gökhöyük Tarım İşletmesi Müdürlüğünden Teknik Personeller, Bölge İlleri olan Kastamonu, Karabük, Tokat, Amasya ve Sinop İl Müdürlüklerinden Şube Müdürleri ve Teknik Personeller, yine İl Müdürlüğümüzden Şube ve İlçe Müdürleri, Şube ve İlçe Müdürlüklerinden çok sayıda teknik personel katılım sağladı.
Açılış konuşmasını yapan Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis Kenevirin önemi, Kenevir yetiştiriciliğinde Vezirköprü'nün merkez olarak seçilmesi konularında bilgi vermiş, akabinde Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz söz alarak, Kenevirin önemi, yetiştiriciliği ve değerlendirme konularında konuşmalarını yapmış, ardından Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Kibar Ak söz alarak, Kenevirin önemi, kenevir yetiştiriciliği, kenevirin değerlendirilme alanları konularında bilgi verdi.
Daha sonra toplantı gündemi gereği olarak, 1. Oturumda Doç. Dr. Selim Aytaç tarafından Kenevir Mevzuatı konusundaki Sunumu ve Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdür yardımcısı Şahin Gizlenci tarafından Kenevirde Son Gelişmeler ve Araştırmalar konularında sunumlar yapılmış, akabinde 2. Oturumda, Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsünden Zir. Yük. Müh. Çiğdem Yeğen tarafından, Endüstriyel Kenevirin Kullanım Alanları konusunda ve yine Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsünden Enerji Bitkileri Bölüm Başkanı Mustafa Acar tarafından Kenevir Tarımı konularından sunumlarını yapmışlardır.
Son olarak toplantıya katılanlar tarafından Kenevir konusunda soru cevap kısmı ile birlikte toplantı sona ermiştir.

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...