Samsun

18 Mart Ruhu Terme’de lirik dans gösterisi ile anıldı

Terme Belediyesi tarafından düzenlenen muhteşem lirik dans gösterisi ile 18 Mart anması yapıldı

18 Mart Ruhu Terme’de  lirik dans gösterisi ile anıldı

19 Mart 2018 14:40
-A

+A

Terme Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlü tarafından hazırlanan Çanakkale Geçilmez temalı lirik dans gösteri, Terme Belediyesi Kültür Merkezi Konferans salonunda yapıldı.
DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
18 Mart ruhunun anlatıldığı lirik dans gösterisinde duygusal anlar yaşandı.  Programa katılan sanatseverler özellikle Kınalı Hasan ve 57. Alayın anlatıldığı kısımda duygusal anlar yaşadılar.
BiZ 18 MART’TA DÜNYAYA TÜRKLERiN VATAN TUTKUSUNUN NE OLDUĞUNU GÖSTERDiK
Terme Belediyesi Küldür ve Sosyal İşler Müdürü Nuray Selçuk Keleş, “18 Mart bizim en büyük destanımız. Biz 18 Mart’ta dünyaya Türklerinin vatan tutkusunun ne olduğunu gösterdik. Düzenlediğimiz bu programla hem 18 Mart ruhunu anlatmak istedik.  Hem programda görev alan hem de izlemeye gelen konuklarımıza vatan sevgisi uğruna Çanakkale de neler yaşandığını ülkemizin dört bir tarafındaki folklorik öğelerle sergilemek istedik” şeklinde konuştu.
Sanat yönetmeliğini Emrah Kuvvet’in yaptığı gösteride, 7 coğrafi bölgenin halk oyunları Çanakkale Geçilmez teması içinde izleyiciye sunuldu. Programda halk oyunları gösterilerinin aralarına serpiştirilen sinevizyon görüntüleri ile de izleyiciler 18 Mart Çanakkale ruhunun içine çekilerek benzeriz bir atmosfer sağlandı.  
 

Kaynak : Şenay ŞAHİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...