2020 Lider Çocuk Tarım Kampı ‘Geleceğe Nefes’ oldu

Samsun 12 Kasım 2020 07:17
Videoyu Aç 2020 Lider Çocuk Tarım Kampı ‘Geleceğe Nefes’ oldu
A
a

Bakanlığıkca her yıl düzenlenen, ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’nın 7.’si, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleştirildi

‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ 2020, Proje ortağı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlenen Atakum Adnan Kahveci İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileriyle birlikte ve Milli Ağaçlandırma Günü olması vesilesiyle de ‘Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi’ kapsamında fidan dikilerek gerçekleştirildi.
Törende Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerince öğrencilere; ekolojik, ekonomik ve sosyal açıdan büyük bir öneme sahip olan ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla her yıl 11 Kasım gününün Milli Ağaçlandırma Günü olarak kutlandığı anlatılırken gelecek nesiller için yurdumuzu daha sağlıklı ve yaşanabilir kılmak amacıyla yapılan bu kapsamdaki çalışmaların önemine vurgu yapıldı.
Müdürlük yetkilileri, ayrıca öğrencilere, görevlerinin; yeşilin her tonuyla toprağa hayat, canlılara nefes olacak bu anlamlı çevre seferberliği kapsamında ülkemizin orman sahasını ve ağaç servetini çoğaltmak, erozyon kontrolünü teşvik ederek toprak, su ve bitki arasında bozulan dengeyi yeniden oluşturmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek, çevre değerlerini korumak, ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak, toplumun duyarlılığına katkı sağlamak olduğunu anlattı.
Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın ve Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam’ın katıldığı etkinlikte öğrenciler ve katılımcılar fidan dikti.     
Programda bir konuşma yaparak ağaçlandırmanın önemine dikkat çeken Vali Zülkif Dağlı ve İl Müdürü İbrahim Sağlam program sonunda öğrencilerimize fidan ve kitap hediye etti.           Şennur ERCAN
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER