Samsun

23 Nisan Çocuk Şenliği muhteşem gala gösterisiyle sona erdi

Samsun Valisi Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak Hanımefendi, 39 ülkeden ilimize gelen dünya çocuklarının geleneksel kıyafetleriyle ülke gösterilerini sergilediği Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu’nda düzenlenen 41’inci TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği gala gösterisini izledi

23 Nisan Çocuk Şenliği muhteşem gala gösterisiyle sona erdi

22 Nisan 2019 08:21
-A

+A

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 1979’dan bu yana TRT’nin organizasyonuyla dünya çocuklarının da katılımıyla uluslararası bir şenliğe kavuştu. Bu yıl Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için 19 Mayıs 1919'da Samsun'a gelişinin 100'üncü Yılı etkinlikleri kapsamında ilimiz 41’inci TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne ev sahipliği yaptı.

GELENEKSEL KIYAFETLERiYLE ÜLKE GÖSTERiLERiNi SERGiLEDi

14-21 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşen 41’inciTRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği için Samsun’a gelen dünya çocuklarını ilk olarak Vali Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak Vali Konağında ağırladı. Daha sonraki günlerde çeşitli etkinliklerle devam eden 41’inciTRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Gala gösterisinde sırayla sahne alan dünya çocukları ve ülkemiz çocukları geleneksel kıyafetleriyle ülke gösterilerini sergiledi. Coşkulu ve renkli görüntülerin oluştuğu gala gösterisi izleyiciler tarafından büyük alkış alarak sevgi gösterisinde bulunuldu. Gala programı tüm ülke çocuklarının hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

GALA PROGRAMINI SAMSUN PROTOKOLÜ BÜYÜK BiR iLGi iLE iZLEDi

Gala programına ayrıca, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Orhan Kırcalı ve CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve Eşi, TRT Genel Müdür Yardımcısı Osman Urgun ve Eşi, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adem Aldemir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Eşi, Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Ahmat Bahadır ve Eşi, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, TRT yetkilileri, öğrenciler ve Samsun halkı katıldı.

Kaynak : Köksal ÖNER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU