Samsun

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri sahnelendi

Samsun Devlet Opera ve Balesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı aynı gün gerçekleştireceği özel bir konserle kutladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri sahnelendi

24 Nisan 2018 16:27
-A

+A

Şef Augusto Arias yönetiminde ve günün anlamına uygun olarak 45 çocuktan oluşan Samsun Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu sanatçıların katılımıyla gerçekleşen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konserine Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik etti.
Konserin solist sanatçısı, 11 yaşındaki Laçin Akyol. Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü öğrencisi ve uluslararası alanda pek çok başarıya sahip. Akyol son olarak, 2017’de Brüksel'de düzenlenen Uluslararası Grumiaux Keman Yarışması'nda 2'nci oldu. Laçin Akyol konserde Dmitri Kabalevski'nin Opus 48 Numaralı Keman Konçertosu’ndan 1'inci Bölümü seslendirdi.
Koro sanatçıları Derya Belevi ve Hasan Çelik’in solist olarak yer aldığı konserin başkemancısı Gözde Özcan.  
Antonin Dvorak, Johann Strauss, Joseph Haydn, Georges Bizet, Gioachino Rossini, Jacques Offenbach, Deniz Başuğur, Halil Bedii Yönetken, Felix Körling gibi bestecilerin eserlerinin yer verildiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri Valilik kapsamında ücretsiz sahnelenen Konseri çok sayıda protokol ve Samsunlu sanatseverler izledi. Konser dakikalarca ayakta alkışlandı.

Kaynak : Şenay ŞAHİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU