29 Ekim’de ‘Bu Vatan Bizim’

Magazin 31 Ekim 2022 06:36
Videoyu Aç  29 Ekim’de ‘Bu Vatan Bizim’
A
a

Samsun Devlet Opera ve Balesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün “En Büyük Bayram” olarak nitelendirdiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Kıvanç Tepe’nin “Bu Vatan Bizim” adlı eseriyle kutladı

Cumhuriyetin 99. yılında 29 Ekim 2022 Cumartesi akşamı gerçekleşen konseri, eserin bestecisi Kıvanç Tepe yönetti.
Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Korosu tarafından gerçekleştirilen konserde Ceren Mirza Küçük (mezzo soprano), Bilal Doğan (tenor) ve Özgür Aslan (bas) solist olarak yer alırken koro sanatçısı Şahan Gürkan anlatıcı rolünü üstlendi. Konserin koro şefi Raushan Baigulakova.
Daha önce birçok kez seyirciyle buluşan ve çok sevilen “Bu Vatan Bizim”, Kıvanç Tepe tarafından Atatürk ve silah arkadaşlarının, Milli Mücadele sırasında şehit olan askerlerimizin anısına bestelenmiş.
 “Yaşamaz Ölümü Göze Almayan”, “Bir Hilal Uğruna”, “Kendini Tarihe Verenler” adlı üç bölümden oluşan eserin kompozisyonları, Orhan Şaik Gökyay, Necmettin Halil Onan, Mehmet Akif Ersoy, Nazım Hikmet gibi ünlü şairlerin şiirlerindeki dörtlüklerden oluşuyor.
A.Seçil Küçükçelebi’nin başkemancı olarak yer aldığı konser 29 Ekim 2022 akşamı Aydın Gün Salonu’nda 1 bölüm olarak sunuldu. Samsun dinleyicisinin yoğun ilgisi ile karşılanan konser kapalı gişe olarak gerçekleştirildi. Şila KURUMAHMUTOĞLU

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR