Samsun

31 Mart gelecek ve beka meselesidir

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Türkiye pahalı bir arsa üzerinde bulunuyor. Bu yüzden ülkemiz üzerinde sürekli oyunlar oynanıyor. A planları tutmadı, B planlarına, B planları uygulamaya geçmedi, C planlarını bu ülke üzerinde oynamaya devam edecekler. Bunun için 31 Mart gelecek ve beka meselesidir" dedi

31 Mart gelecek ve beka meselesidir

26 Mart 2019 13:32
-A

+A

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş gerçekleştirdiği programlarında şunları söyledi: "Türkiye 780bin km2’nine baktığımızda herkesin gözünün olduğu bir topraklar üzerinde bulunmaktayız. Pahalı bir arsa üzerindeyiz çünkü. Bu yüzden dışarıdan baskılar sürekli bizim üzerimize geliyor, gelmeye de devam edecek. Bu oyunlarla sürekli karşılaşacağız. A planları tutmadı B planlarına. B planları uygulamaya geçmedi C planlarını bu Ülke üzerinde oynamaya devam edecekler. Bu senaryoları yazıp içerideki iş birlikçilerine hayata geçirmeye devam edecekler. Biz bunun için çok daha güçlü olmalıyız. Üreten, ihracat yapan teknolojik ürünler üreten bir devlet olma yolunda ne gerekiyorsa bunu yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz.

KENDi SiLAHLARIMIZI YAPIYORUZ

Tek bir örnek vermek istiyorum. 3 Kasım 2002 öncesinde Savunma Sanayimizin ihtiyaçlarını gerek silahlarımızı, gerek helikopterlerimizi gerek teknik tesisatlarımızı %75 dışında Yurtdışından ithal ediyoruz. Geriye kalan %25’i bizim ürünümüzdü. Hangileriydi biliyor musunuz?. Askerimizin kullandığı elbiseler vs vardı. Geri kalan bütün ihtiyaçlarımızı yurtdışından ithalat yoluyla başkalarının ürettiği silahlarla temin edersen hatta araçlarımızı onlardan alığımızda bizden 2 kat daha fazla para isteyip onların yapmış olduğu istihbarat bilgileri nereye gittikten sonra bize geldiğini bu bilmeyen hiç kimse yok.

Ama hamdolsun bugün %65 ve üzerinde savunma silahlarımızı üretebilen bir hale geldik. Hemde çok düşük parayla. Şimdi ürettiğimiz silahları Dünya pazarına satmaya başlayan bir Ülke durumuna geldik.

YETiŞMiŞ BEYiNLER ÜRETiYOR

Yetişmiş beyinlerimizi yurt dışına artık sadece oradaki uygulamaları yapabilmeleri ileri teknolojileri Türkiye’ye taşıyabilmeleri için eğitim amaçlı gönderiyoruz.  Aynı zamanda Avrupa pazarlarına daha rahat girebilmesi için Türkiye’de üretilen ürünleri orada alt yapısını kurarak Avrupa piyasasına daha kolay satılabilmesi için gönderiyoruz. Artık eski Türkiye yok, kafasına vurulup önündeki alınan Türkiye yok. Masanın başında, söz sahibi bir Türkiye var. Görüyorsunuz, dünyadaki ülkeler Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ağzından çıkacak cümlelere bakıyorlar. Bugünlere kolay gelinmedi. Onun için bunları gençlerimize anlatacağız. Nereden nereye gelindiğini tek tek öğreteceğiz. Çünkü 31 Mart önemli. 2023 hedeflerimize giden yolda, yerel de başlayan hizmetlerimizin genel de de ileriye taşınması için büyük önem arz ediyor." diyerek sözlerine son verdi.

Kaynak : Mustafa BALÇIK

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...