Samsun

AKP uzatmaları oynuyor

Atatürk Türkiyesi’nin AKP dönemiyle her alanda kayıplara uğradığını belirten CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akçagöz, “Bu böyle gidemez. Çöküntünün önüne geçmenin tek yolu AKP iktidarının sona ermesiyle mümkün olur” dedi.

AKP uzatmaları oynuyor

17 Ağustos 2017 18:41
-A

+A

Türkiye’nin AKP ile birlikte çöküntü dönemine girdiğini öne süren CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, değerlerimizi bir bir yitirdiğimizi öne sürdü ve AKP’nin uzatmaları oynadığını iddia etti. 19 Mayıs’ın 100. Yılında AKP’nin zararlarına set çekileceğine inandığını belirten Tufan Akcagöz, “Türkiye her alanda akıl almaz bir çöküntü içindedir. Bu çöküntü neden olanların tarihin kara sayfalarına geçmesiyle son bulacak” dedi.
Gazete Arena’yı dün beraberinde il yönetim kurulu başkan yardımcısı Filiz Öztopal, yönetim kurulu üyeleri Hanife Çatalsakal, Ayşe Albayrak ve Mustafa Güngör ile birlikte ziyaret eden CHP Samsun İl Başkanı Av. Tufan Akcagöz, Gazete Arena Genel Yayın Yönetmeni Avni Demir ile bir süre sohbet etti. Gündemdeki konuları görüştü.
Türkiye’de hiçbir şeyin iyiye gitmediğini, bu kötü gidişin çıkılmaz yola soktuğunu, AKP ile bu ülkenin refah düzeyini yakalama şansı bulunmadığını belirten Tufan Akcagöz, “Bu iktidar en büyük darbeyi eğitime vurdu. Toplumun eğitimsiz kalıp rahat aldatılabilmesini sağlamanın gayreti içinde oldu. Ekonomimiz çökertildi. Tarım ülkesi Türkiye’yi tarım ürünleri ithal eder hale getirdi. Herkesin rahatça aldatabildiği bir dönem yarattı. Aldanan veya aldatan cezalandırılmalıdır. Hesap sorulmalıdır. Bunlar zeytinyağı gibi üste çıkmaktadır. Yetmiyor mağduriyet oynuyorlar.” dedi  ve şöyle devam etti:
“Bu iktidar Atatürk Türkiyesi’ne büyük zararlar vermiştir. Toplumu bizden-sizden diye bölmüştür. Germiştir. Türkiye’yi borçlu bir ülke haline getirmiştir. Geçmiş iktidarları IMF’ye borç yapmakla suçlayıp, üzerinde siyaset yapmıştır. Keşke bu ülkenin sadece IMF’ye borcu olsaydı. Türkiye’nin bugünkü borcu dudak uçuklatıyor. Uçan kuşa borcu var. O borçlar IMF faizlerinin çok çok üstünde faizle alınmıştır. Ödemeler bir türlü yapılmıyor. Sürekli öteleniyor. Yani Türkiye artık borç ödeyemez halde. Bunlara sorsanız IMF’ye borç verecek durumda olduklarını iddia ederler. Buna söylenecek tek şey yuh bee.”
AKP’nin iktidarda bulunduğu 15 yılın hesabını vermek zorunda kalacağını da belirten Tufan Akcagöz, “Recep Tayyip Erdoğan korkuyla yaşıyor. Her bir suçunun farkında. Yargılanacaklarının da. Halkın ne denli rahatsızlık duyduğunun da farkında. 2019’da bu halkın hesap soracağının bilincinde. Maddi ve manevi değerlerimize darbe vuran, FETÖ belasını başımıza bela eden, ülkenin büyük zararlar görmesine neden olan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Şimdi çıkmış CHP’yi FETÖCÜ’lükle suçluyor. Güler misin-ağlar mısın?” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Denizde can pazarı

Denizde can pazarı

17:39 - 23 Haziran 2018

Canik'ten kadınlara yeni armağan

Canik'ten kadınlara yeni armağan

17:30 - 22 Haziran 2018

Amisos Tepesi alev alev yandı

Amisos Tepesi alev alev yandı

16:20 - 22 Haziran 2018