Altınordu Şarkiye Mahallesi'nde arsa mahkemeden satılıktır

Türkiye 10 Ocak 2021 23:04
Videoyu Aç Altınordu Şarkiye Mahallesi'nde arsa mahkemeden satılıktır
A
a

T.C. ORDU 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2020/5 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Ordu İl, Altınordu İlçe, 2712 Ada, 8 Parsel, ŞARKİYE Mahalle/Köy, GÜNDOĞDU Mevkii taşınmaz satışa çıkmış olup tapuda vasfı kargır ev ve arsasıdır. Üzerindeki kargir bina yıkılmıştır. Üzerinde bir yapı yoktur. Atatürk bulvarının 130 m. Güneyinde, bülbül deresinin 50 m batısında, şehir merkezinde, Büyükşehir belediye binasına 480 m. Hükümet konağına 750 m. Novada alışveriş merkezine 150 m. Uzaklıktadır. Belediye imkanlarından yararlanır. Çevresi zemin katının ticari iş yeri, normal ve çatı katlarının mesken olarak kullanıldığı 4-5 katlı binaların yoğun olarak iskan edildiği bölgededir. Bu hususlar doğrultusunda rayiç bedeli 3.000,00-TL olarak tespit edilmiştir.
Adresi : Ordu, Altınordu, Şarkiye mah. Gündoğdu cad. N: 30
Yüzölçümü 160,50 m2
İmar Durumu İnşaat tarzı İmar planı içerisinde bitişik nizam 4 kat ticaret alanındadır.
Kıymeti 481.500,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Dosyadan görülebilir.
1. Satış Günü 29/09/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü 25/10/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No:504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2021
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.


https://www.ilan.gov.tr/ilan/723970/emlak/arsa/altinordu-sarkiye-mahallesinde-arsa-mahkemeden-satiliktir
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER