Ankara/Çankaya'da 4+1 daire icradan satılıktır

Türkiye 8 Mart 2021 10:56
Videoyu Aç Ankara/Çankaya'da 4+1 daire icradan satılıktır
A
a

T.C. ANKARA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ 2020/1710 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27701 Ada, 5 Parsel, HİLAL Mahalle, 1.Kat, 5 B.B. NOLU KONUT. Ana bina 2 bodrum + zemin + 3 normal katlıdır. Bahçe zemini toprak, bahçesi duvarla çevrili, dış cephesi mantolama üzeri akrilik boyalıdır. Asansör vardır. 5 nolu mesken güney ve batı cephelidir. Net kullanım alanı 118,46 m² (brüt 136,23 m²) dir. Salon, Mutfak, 4 Oda, Antre, Hol, Banyo, Wc ve Balkondan oluşur. Giriş kapısı Ahşap Kaplama çelik kasalı kapı, iç kapıları lake kapı, pencereleri kaliteli ahşap ısıcamlı doğramadır. Salon, odaların zeminleri laminant parke kaplama, duvarları su bazlı boya kaplı,Mutfak duvarları seramik ve su bazlı boya kaplı, zemini seramik kaplamadır. Mutfak dolapları modüler mutfak olup, tezgâhı yanmaz verzalit tarzı malzemeden imal edilmiştir. Ankastre ürünler mevcuttur. Wc ve banyo zemini seramik, duvarları fayans kaplamadır. Banyo da lavabo, gömme rezarvuar, duş ve duş teknesi bulunmaktadır. Doğalgaz kombilidir.
Adresi Hilal Mahallesi,685. Sokak, Pınar Apt. No:4/5 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü 873,00 m²
Arsa Payı 180/1746
İmar Durumu Var
Kıymeti 450.000,00 TL.
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 05/05/2021 günü 12:55 - 13:00 arası
2. Satış Günü 31/05/2021 günü 12:55 - 13:00 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/1710 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/753662/emlak/konut/ankara-cankayada-4-1-daire-icradan-satiliktir
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER