Samsun

Anneler Unutulmaz

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Anneler Unutulmaz

10 Mayıs 2020 06:02
-A

+A

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek;  Sevgi ve şefkatte sınır tanımayan annelerimiz, saygıların en büyüğüne layıktırlar. İnsanın doğuş öncesi ve sonraki süreçler içerisinde; çocukların gelişimi ve büyümesinde en özverili görevler annelere düşmektedir. En zorlu koşullarda çocuklarını koruyabilmek için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, saldırıların ilk hedefi, koruyan, besleyen, büyüten şefkatin, sevginin adıdır “Anneler”.  
Gelişmemiş topluluk ve ekonomilerde annelerin, kadınların görevleri ekonomik sıkıntılar, yaşam koşulları sebebiyle daha da zordur. Anneler, çocuklar, eşlere bakmanın dışında Tarım ve Hayvancılıkta da en zor işleri yapmaktadırlar. Doğum öncesinden başlamak üzere; yaşam süreçlerinin en zor ve sıkıntılı kısmı kadınlarımıza düşmektedir. Toplumların gelişmesinde en aktif görevler üstlenen ve birçok çok sıkıntılara göğüs geren “Anneler” unutulamaz.
KADINA YÖNELEN ŞİDDETE SON BULMALIDIR
       CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek;   Kadınlarımız; eşimiz, anamız, bacımız, yakınımız, komşumuz; toplumda rol paylaşımında en ağır görevleri üstlenmelerine rağmen gerekli değerin verilmediğini ve şiddetle karşı karşıya kaldıklarını görüyoruz. Ülkemizde de sıkça kadına yönelik şiddetin en ağır örneklerine şahitlik ediyoruz. Kadınlar üretici, şefkatli, koruyan, besleyen ve büyütendir. Kadına yönelik şiddetin her türlüsünün son bulması ve toplumda hak ettiği emeklerin karşılığında saygı duyulmasını temenni ediyoruz. Ülkemizde, kadınlara yönelik şiddet sonucunda; birçok kadınımızın hayatını kaybetmesi üzücü ve düşündürücüdür. Kadın cinayetlerine dur demek! Hepimizin ortak görevi olmalı ve şiddet son bulmalıdır. Unutulmasın, kadınlarını eğitmeyen ve üretim süreçlerine katamayan toplumlar gelişemez.
     Zeybek; Covıt-19 salgın hastalığı nedeniyle; birçok insanın işini kaybetmesi en fazla kadınlarımızı etkilemektedir. Anneler, çocuklarının karnı doymadan uyku uyuyamazlar. Salgın süresince insanların yardımlaşma ve dayanışmalarının önündeki engellerin kaldırılması en çok sıkıntı çeken anneleri mutlu edecektir.
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek; Her koşulda, Üretmeyi, beslemeyi, büyütmeyi, eğitmeyi, öğretmeyi, sevgi ve şefkati en iyi bilen annelerimizi; sevgiyle, şükranla, saygıyla her gün yüreğimde hissediyorum. Fedakâr, sevgi, sabır timsali sesini duyduğumuzda; şefkat, merhamet, sesimizi duyduğunda sevgi duygularının yeşerdiği ortamları yaşatan ve ebediyete göçmüş olan “ANNELERİ ”rahmetle anıyor, yaşayanlara sağlık, sıhhatler temenni ediyor tüm “ANNELERİN” anneler gününü saygılarımla kutluyorum.
Haber MERKEZİ
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU