Ekonomi

Araplar Türkiye'de balayını sevdi

Araplar Türkiye'de balayı yapmayı sevdiler. Balayının ilk günü Türk geleneklerine göre süslenmiş düğün arabası ile İstanbul'u gezen Arap çiftler, akşam yemeğini ise yatta yiyorlar. Tekne turu ile boğaz gezisi ise Arapların bir diğer olmazsa olmazları.

Araplar Türkiye'de balayını sevdi

11 Nisan 2018 11:38
-A

+A

Türkiye'yi çok seven Araplar, düğünlerini kendi ülkelerinde yaparken balayı için Türkiye'yi tercih ediyorlar. Balayının ilk günü ise Türk geleneklerine uygun şekilde düğün arabası hazırlayıp İstanbul'u geziyorlar. 
Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gibi körfez ülkeleri ile turizm ticareti yapan SY Group CEO'su Yaser Haddad, 2017 yılında bu bölgelerden 4 milyon 463 bin kişinin tatil için Türkiye'ye geldiğini söyledi. 
Balayını Türkiye'de geçirmenin de Araplar arasında gittikçe popülerleşmeye başladığını ifade eden Haddad, "Son 10 yıldır böyle bir yönelim var. Türkiye'yi balayı için tercih etmelerinin nedeni ise iklimi, doğal ve tarihi zenginlikleri, Müslüman bir ülke olması ve helal gıda tüketiminde sorun yaşamamaları. Bunun yanı sıra Türkiye'deki otel fiyatları, balayı paketleri çok cazip. Bu paketlerin içeriğini lüks otelde konaklama, süslenmiş özel odalar, teknede akşam yemeği, tekne gezisi ve özel araç şeklinde özetleyebiliriz. Balayı için Türkiye'ye gelen Arap çiftlerin gittikçe popülerleşen bir diğer isteği ise balayının ilk günü Türk geleneklerine göre süslenmiş araba ile İstanbul turu düzenlemek. Şirket olarak balayı çiftlerinin bütün isteklerine cevap veren çözümleri bir araya getiriyoruz". 
Haddad, ilkbahar ile birlikte balayı çiftleri sayısının artacağını, 2018'de Körfez ülkelerinden gelen turist sayısının ise 5,5 milyonu bulmasını beklediklerini kaydetti.

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...