Samsun

Asarcık kan bağışlıyor

Türk Kızılay Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram,09 ve 10. 08. 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “Asarcık Kan Bağışlıyor” isimli kampanya ilçe halkını davet etti

Asarcık kan bağışlıyor

9 Ağustos 2019 06:23
-A

+A

Türk Kızılay Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram ve Türk Kızılay Asarcık Temsilcisi Mustafa Gonca Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü ve ayrıca Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Köksal Öner bir dizi ziyaret gerçekleştirerek kampanyaya destek istediler.
HALKIMIZI BEKLiYORUZ
Yapılan ziyaret ve düzenlenecek olan kan bağışı kampanyadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Asarcık Kaymakamı Fatih İzmir, “Kan bekleyen hastalar için ilçemizdeki gönüllü kişilerden kan bağışı kabul edilecek. Nazik ziyaretlerinden dolayı Türk Kızılay yetkililerine teşekkür ederim. Kızılay yetkililerimizden öğrendiğimize göre ilçemiz kan bağışı konusunda duyarlılığı yüksek ilçelerden birisiymiş. Bu durum bizleri memnun etti. Kan kaynağı sadece insan olan hayati bir sıvı. Bizler de yarın bir gün kendi yakınımıza da lazım olur düşüncesi ile kan bağışı yapmalıyız. Düzenlenecek kampanyaya tüm duyarlı vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.
KAN BAĞIŞI CAN BAĞIŞI
Kan bağışı konusunda Türk Kızılay’ına sürekli destekte bulunduklarını belirten Asarcık İlçesi Belediye Başkanı Şerif Kılavuz kan bağışının önemine değindi. “İlçemizde kan bağışı kampanyaları sürekli düzenlenmektedir. Bu kampanyalara belediye olarak yoğun destek vermekteyiz. Kan bağışı kutsal ve milli bir vazife. Kan bağışlayarak hayatlar kurtuluyor. Kan bağışı can bağışıdır diyebiliriz. Bu derece önemli çalışmada Kızılay yetkililerimize her türlü desteği vermeye hazırız. Asarcık halkımızın yoğun katılım yapacağından şüphem yok” dedi.
Heyet daha sonra sırasıyla kampanyaya destek için ilçe Müftüsü, Emniyet Amiri,  jandarma komutanı, Millî Eğitim Müdürlüğü,  Devlet hastanesi, Toplum sağılığı Merkezi ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarını da ziyaret edip destek isteyerek, Cuma ve Cumartesi günleri tüm Asarcık halkını kan bağışına davet etti.  Köksal ÖNER
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...