Samsun

ASRiAD’tan Özen’e ziyaret

ASRİAD Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan, 'Dijital Türkiye' kapsamında Dijital Dönüşüm Ofisinin Samsun'a kazandırılması için görüşmelere devam ediyor. Okudan, Türkiye’nin ve Samsun’un 4. Sanayi Devrimine şiddetle ihtiyacı olduğunu dile getirdi

ASRiAD’tan Özen’e ziyaret

3 Nisan 2019 13:09
-A

+A

OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen’i ziyaret eden ASRİAD heyeti, adına açıklamalarda bulunan Furkan Okudan, dünya ile rekabet edebilmek için, ihracata yönelik nitelikli ürünler üretebilmek için yeni teknolojilere adapta olmamız gerektiğini, bu teknolojileri kullanabilecek nitelikli elemanlara yetiştirmemiz gerektiğini bildirdi. Bu doğrultuda Samsun’da kurulacak bir Dijital Dönüşüm Ofisinin bölgenin dijital dönüşümü için faydalı olacağını belirterek ortak çalışma teklifinde bulundu. 
Konu ile ilgili ek bilgi veren ASRİAD Samsun Şube Ar-Ge Başkanı Semih Şener; “Dijital Dönüşüm Ofisleri hem bir model fabrika görevi görüyorlar, hem de ihtiyaç duyulan nitelikli personelin yetişmesi için alt yapı sunuyorlar. Yapılan çalışmalara göre kitap ve derslerle öğretim %10 verimli iken uygulayarak yapılan öğretimde verimlilik %65’lere çıkıyor. Amacımız dijital dönüşümü gerçekleştirmek isteyenlere ön ayak olmaktır.” 
OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen, bölgede yapmış oldukları çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Tecrübelerini de paylaşarak bu projenin başarılı olabilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi. Özen, bu doğrultuda gerekli alt yapılarını ve bilgi birikimlerini, yardımcı olabilmek için sunmaya hazır olduklarını belirtti.

Kaynak : Nesrin HOCAOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...