Avrupa ülkelerinden OMÜ’ye ziyaret

Türkiye 14 Ocak 2022 05:21
Videoyu Aç Avrupa ülkelerinden OMÜ’ye ziyaret
A
a

ERASMUS+ Programı çerçevesinde Danimarka koordinatörlüğünde yürütülen “Yabancı Dil Öğretiminde Farklı Arayışlar- Teknoloji ve Oyun Destekli Dil Öğretimi” (Different Quests in Foreign Language Teaching- Technology and Game-based Language Teaching) başlıklı proje kapsamında düzenlenen etkinlikte, Samsun Osmangazi İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ile Danimarka, Polonya, Portekiz, Litvanya, İtalya ve Türkiye’den katılan öğretmen ve öğrenciler, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yabancı Diller Eğitimi Bölümü akademisyenleri ve öğrencileriyle bir araya geldi

Eğitim Fakültesi B Blok Konferans Salonunda gerçekleşen etkinliğe; Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Rıfat Günday, İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nalan Kızıltan, Fransız Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halil Aytekin ve Fransız Dili Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hanife Nalan Genç de katıldı. 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nalan Kızıltan, Samsun’un Türkiye ve dünya tarihindeki önemine dikkat çekerek uluslararasılaşmanın gerekliliğini vurguladı. Ardından Arş. Gör. Rabia İrem Durmuş’un sunuşuyla, ‘Kültür ve Dil’ seçmeli dersini alan öğrencilerin bağlama eşliğinde türkü yorumu ile yerel kıyafetiyle yöresini tanıtan öğrencinin sunumu, uluslararası konukların ilgisini çekti.

Etkinlik; Prof. Dr. Nalan Kızıltan, Doç. Dr. İsmail Yaman ve Dr. Öğr. Üyesi Deren Başak Akman Yeşilel’in danışmanlığındaki yüksek lisans öğrencileri Fatmanur Kaya, Beyza Nur Kavlak ve Safiye Nur Kahya’nın yabancı dil öğretiminde yenilikler ve oyun destekli yabacı dil öğretimi konulu sunumlarıyla devam etti.

Etkinlik sonunda ERASMUS+ Programı kapsamında katılım sağlayan misafirler, OMÜ Uluslararası İlişkiler Birimi Erasmus Kurum Koordinatörü Doç. Dr. İsmail Yaman’ı ziyaret ederek Erasmus Ofisinin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Ziyarette, Avrupa’dan gelen konuklara OMÜ’yü tanıtan armağanlar takdim edildi. Şennur ERCAN

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
duyurular DUYURULAR