Samsun

Babalar sertifikalarını çocuklarından aldı

Canik Belediyesi ile Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) işbirliğiyle hayata geçirilen "İlk İş Babalık" seminerine katılan babalar, sertifikalarını çocuklarının elinden aldı. Törene katılan Başkan Osman Genç, bilinçli ailenin önemine dikkat çekti

Babalar sertifikalarını çocuklarından aldı

23 Şubat 2018 16:38
-A

+A

Canik Belediyesi ve AÇEV 12 hafta süren "İlk İş Babalık" seminerini başarıyla tamamlayan babalar için Canik Kültür Merkezi'nde sertifika töreni düzenlendi. Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile Başkan Yardımcısı Alican Usta'nın da katıldığı törende, babaların çocuk gelişiminde rol ve sorumluluk alması amacıyla düzenlenen semineri tamamlayan babalar sertifikalarını çocuklarının ve Başkan Genç'in elinden aldı.
AiLE BOZULURSA, TÜRKiYE BOZULUR
Sertifika töreninde konuşan Başkan Osman Genç, sadece çocuk ve gençlerin değil, anne-babaların eğitiminin de çok önemli olduğunu belirterek, "Ailede huzur olduğu zaman sokak da, toplum da huzurlu olur. Aile bozulduğu zaman Türkiye bozulur. Biz bu bilinçle hareket ediyoruz ve onun için düzenlediğimiz aile eğitimleriyle, kurslarla anne-babalarımızı eğitiyoruz. Özellikle açtığımız hanım konaklarımızda annelere ve okul öncesi çocuklarımıza eğitim vererek onları daha güzel yarınlara hazırlıyoruz" dedi.
BABALAR DA SORUMLULUK ALMALI
Babaların çocuklarının sağlıklı gelişimini destekleyecek becerileri kazanmasının önemine dikkat çeken Başkan Genç, "Çocuğun gelişimi, çocuğun bakımı ve desteklenmesi, anne kadar anneyle eşit derecede babaların da sorumluluğu, babaların da bu işin içine dahil olması lazım. Bu nedenle AÇEV'in Türkiye genelinde uyguladığı babalık semineri çok önemli. Yerel yönetim olarak, ailelerimizin, dolayısıyla toplumumuzun yapısını ilgilendiren bu tür faaliyetleri her zaman destekliyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından 12 hafta süren eğitim semineri tamamlayan babalar sertifikalarını çocuklarından ve Başkan Osman Genç'ten aldı. Programın sonunda Başkan Genç, AÇEV Samsun Saha Danışmanı Ekrem Gül ve seminer eğitimcilerine işlemeli fincan takımı hediye etti.

Kaynak : Yusuf Ziya ÇAKIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Film Günleri büyük ilgi gördü

Film Günleri büyük ilgi gördü

10:39 - 13 Aralık 2018

OSBÜK Samsun’a çıkarma yapıyor

OSBÜK Samsun’a çıkarma yapıyor

10:32 - 13 Aralık 2018

Demir ve Tok esnafla buluştu

Demir ve Tok esnafla buluştu

10:25 - 13 Aralık 2018

Büyükşehir hız kesmiyor!

Büyükşehir hız kesmiyor!

10:21 - 13 Aralık 2018

Tekkeköy’de değişim sürüyor

Tekkeköy’de değişim sürüyor

10:16 - 13 Aralık 2018