Bafra Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi sonuçlandı

Türkiye 13 Ocak 2021 08:01
Videoyu Aç Bafra Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi sonuçlandı
A
a

Bafra Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. İmzalanan Toplu İş Sözleşmesinde 1Yıl için yevmiyelere %18 sosyal haklara %15 zam yapılması kararlaştırıldı

İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, toplu iş sözleşmesi ile hedefledikleri rakama ulaştıklarını kaydederek, “İmzaladığımız toplu iş sözleşmesi ile üye arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha birçok konuda karşılıklı uzlaşı içerisinde görüşmeler sağladık, karşılıklı hoşgörü çerçevesinde geçirdiğimiz sözleşme görüşmelerinde mutlu bir neticeye ulaştık. Üyelerimizin yüzünü güldüren bu toplu iş sözleşmesi ile beraber belediye işçisi olan arkadaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun” dedi.
Toplu iş sözleşmesi hakkında bilgi veren Uzun, sözleşmenin bir yıl geçerli olduğunu yevmiyelere %18 sosyal haklara %15 artış sağlandığını belirtti. Uzun, emeğe ve emekçiye katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Hamit Kılıç beyefendi ye ve komisyon üyelerine şükranlarımı sunuyorum dedi.
Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç’ta “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Bafra işçimizin, memurumuzun maaşlarını geciktirmeden ödemekteyiz. Güzel ilçemiz Bafra’mızı daha güzel noktalara taşıyabilmek için personelimiz ile özverili bir şekilde çalışmaktayız. Belediyemizin imkânları dâhilinde çalışanlarımızın İşçilerimizin emeğine ve alın terine saygılıyız. Toplu iş sözleşmemiz belediyemiz işçilerine hayırlar getirsin inşallah” dedi.
İmza törenine, Bafra Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar, Sendika Başkan Yardımcısı Arif Çelik, Bafra Belediyesi birim müdürleri Mert Atmaca ve Erhan Kocaoğlu, işyeri Sendika Temsilcisi Enver Şenel katılım sağladı. Şennur ERCAN
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER