Samsun

Bafra Belediyesi’nden anlamlı etkinlik

Bafra Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde düzenlediği etkinlikle, başta çocuklar olmak üzere çok sayıdaki katılımcı ile bir araya gelerek güzel anlar yaşadılar.

Bafra Belediyesi’nden anlamlı etkinlik

5 Ekim 2018 11:34
-A

+A

Bafra Belediye Başkan vekili Salih Helvacı, Bafra Belediye Başkan Yardımcıları Şaban Hüryaşar, Hüseyin Çamaş, Bafra Hayvan haklarını Koruma ve Eğitim Derneği yetkilileri, daire amirleri, anaokulu, ilköğretim okulu ve üniversite öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
SOKAK HAYVANLARI VE REHABiLiTASYON MERKEZi TiTiZLiKLE ÇALIŞMAKTA
Program da Bafra Sokak hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi veterineri Ümit Oğuz katılımcılara öğrencilere Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili bilgiler verdi, Oğuz konuşmasında, Bafra Belediyemiz bünyesinde 2013 yılından bu yana hizmet veren "Sokak hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi"  5 bin metrekare kapalı alan içinde çalışmalarını, 5199 sayılı hayvan hakları kanununu ilke edinip titizlikle sürdürmektedir.
45 YILDA 3 BiNDEN FAZLA SOKAK KÖPEKLERiNi KISIRLAŞTIRDIK
Veteriner Ümit Oğuz, 5 yıl içerisinde 3 binden fazla sokak köpeklerini kısırlaştırıp işlendikten sonra kendi bölgelerine salındığını söyledi. Türkiye genelinde sadece bir kaç şehirde olan sahipsiz olan sokak hayvanlarının mezarlığı, birimimiz sahasında bin metrekare alan içerisinde birerli bölümler olarak bulunmaktadır.
iHBARLARA iVEDiLiKLE CEVAP VERiYORUZ
Ümit Oğuz, Aldıkları ihbarlar neticesinde veya rutin kontroller çerçevesinde birimimize ulaşan yaralı yâda hasta ihbarlarımıza ekiplerimiz ivedi şekilde ulaşarak mücadele edildiğinin de altını çizerek, ön ve ilk müdahaleler yapıldıktan sonra eğer gerekiyorsa sevkleri, koordineli olarak çalıştığımız Samsun Büyükşehir Belediyesi Sokak hayvanları Polikliniği’ne gerçekleştirmekteyiz" dedi.
Bafra Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Bafra Sokak Hayvanları ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gelen misafirler Rehabilitasyon Merkezi'ni gezdiler ve bilgiler aldılar.

Kaynak : Yusuf Ziya ÇAKIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...