Samsun

Bafra belediyesi teyakkuzda

Bafra Belediyesi ilçede etkili olan kar yağışı ile birlikte, daha önceden hazır beklettiği ekiplerini göreve sevk ederek ilçede günlük hayatın olumsuz etkilenmesinin önüne geçti

Bafra belediyesi teyakkuzda

10 Şubat 2020 06:08
-A

+A

Yurt genelinde etkili olan kar yağışının ilimizde de etkili olmasıyla beraber Bafra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler vatandaşların mağdur olmamaları için 7/24 mesai yapıyorlar.
ACiL MÜDAHLE EKiPLERi ÖNCEDEN OLUŞTURULMUŞTU
Kar ve benzer doğa olayları ile mücadele edebilmek için daha önceden oluşturduğu acil müdahale ekipleri sorun yaşanan noktalara anında ulaşan ve gerekli çalışmaları hızlı bir şekilde hayata geçiren Bafra Belediyesi’ne vatandaşlar da destek oluyor.
BAŞKAN KILIÇ YERiNDE iNCELLiYOR
Yolları kısa sürede ulaşıma açan ekiplerin gece gündüz yürüttüğü çalışmaları Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, yerinde takip ediyor.
ÖNCELiK ONLARIN
Toplu taşıma güzergâhları, okul, hastane gibi öncelikli yolların sürekli açık tutulması için çalışan karla mücadele ekipleri, kar yağışıyla beraber ana arterler, kavşak ve kaldırımlar başta olmak üzere, insan ve araç yoğunluğunun fazla olduğu yerlerle birlikte okul ve hastane güzergâhlarına öncelik vererek, kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı.
BÜYÜKŞEHiR BELEDiYESi iLE BiRLiKTE
Karla mücadelesini dış mahallelerde de sürdüren Bafra Belediyesi, gece de sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, Darboğaz, Yeraltı, Asmaçam, Çamaltı, Selemelik, Kolay, Meşelitürkmenler, Kararkütük, Sarpun, Komşupınar, Çulhakoca, Paşaşeyh, Gümüşyaprak, Evrenuşağı, Çalkköy, Dikencik,
Alaçam, Uluağaç, Yeşilköy ve Sürmeli Mahallelerinde yol açma ve buzlanmaya karşı mesaisini sürdürüyor. Bafra Belediyesi dış mahallelerdeki karla mücadele çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle koordineli olarak yürütüyor.
BAŞKAN KILIÇ: GÖREViMiZiN BAŞINDAYIZ
Buzlanma riski olan yollar ile kaldırımlarda gece ve gündüz sürdürülen çalışmaları yakından takip eden Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Kar yağışı ile birlikte daha önceden hazır halde beklettiğimiz ekiplerimiz çalışmalarına başladı. Günlük hayatın olumsuz yönde etkilenmemesi için gece gündüz aralıksız sürdürülen çalışmalarımız var. Çalışmalarımız ana arterler, kavşak ve kaldırımlar başta olmak üzere, insan ve araç yoğunluğunun fazla olduğu yerlere, okul ve hastane güzergâhlarını öncelik tanıyarak kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyoruz. Şehir merkezimizde her hangi bir sorunumuz yok. Dış mahallelerimizde ise yollarımızın ulaşıma kapanmaması için farklı bir ekibimiz gece gündüz çalışıyor. Çalışmalarımızı Büyükşehir Belediyemize ait ekiplerle koordineli olarak yürütüyoruz. Görevimizin başındayız” dedi.
BUZ SARKITLARI DA TEMiZLENiYOR
Öte yandan kar yağışı sonucunda Cadde ve sokaklarda oluşan buz sarkıtları da olası bir kazananın yaşanmaması için yine Bafra belediyesi tarafından oluşturulan farklı bir ekip tarafından kontrollü bir şekilde temizleniyor.  Şennur ERCAN
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU