Samsun

Bafra iŞKUR’dan eski hükümlülere girişimcilik eğitimi

Bafra İŞKUR Hizmet Merkezi, Bafra Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Samsun KOSGEB Müdürlüğü işbirliğinde kendi işini kurmak isteyen eski Hükümlü girişimcilere yönelik 25-28 Eylül 2018 tarihlerinde 50 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi yapılması için sözleşme imzalandı.

Bafra iŞKUR’dan eski hükümlülere girişimcilik eğitimi

12 Eylül 2018 14:16
-A

+A

Bafra İŞLKUR Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik; Bakanlığımızın 100 günlük icraat programı kapsamında belirlemiş olduğu Girişimcilik Eğitim Programı hedefini gerçekleştirmek, Kendi işini kurarak istihdama katkı sunmak isteyen eski hükümlü girişimcilerin eğitim talebini karşılamak, ülke ekonomisine katkı sunmaları, eski hükümlüler arasında son dönemlerde artan işsizlik sorununa bir nebze katkı sağlamak için elimizden gelenin fazlasını yapmayı hedeflemekteyiz. İş bulma konusunda dezavantajlı konumda bulunan eski hükümlüler alacağı bu eğitimlerle gerek KOSGEB, gerekse İŞKUR desteklerinden faydalanabileceklerdir.  Eski Hükümlü vatandaşlarımız bu eğitimlere katıldıktan sonra Kasım ayı içerisinde “Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Projesi” kapsamında Eski Hükümlülere asgari ücretin 15 katı kadar hibe desteğine başvurabileceklerdir.  
Denetimli Serbestlik Müdür Vekili İbrahim ÇaylıI;  Müdürlük olarak Eski Hükümlü girişimcilerimizin girişimcilik eğitim taleplerini karşılamak için çaba sarfediyoruz. Bafra İŞKUR ile işbirliği eski hükümlülerin kendi işlerini kurmaları için her türlü desteklerden faydalanmaları için ne gerekiyorsa yapmaktayız.  Eski Hükümlüler bu eğitimi tamamladıktan sonra KOSGEB’den kendi işini kurmak isteyenlere proje karşılığında 50.000 TL hibe, 100.000 TL ise geri ödemeli faizsiz kredi desteğine başvurabileceklerdir. Eski Hükümlü girişimcilerimizin cesur olmalarını istiyoruz.  Eğitime katılacak Eski Hükümlü girişimcilerimizin eğitimden sonra bir an önce kendi iş yerlerini açarak işgücü piyasasına dâhil olmaları gerektiğini belirtti.
Eski Hükümlüler 18 Eylül tarihine kadar e-devlet üzerinden KOSGEB’e başvuracaklar. Aynı zamanda hem Bafra İŞKUR’, hem de Bafra Denetimli Serbestlik müdürlüğüne giderek başvuru yapabileceklerdir. Mülakat 18 Eylül’de Denetimli Serbestlik müdürlüğünde yapılacaktır. Eğitim de aynı yerde yapılacaktır.

Kaynak : Mustafa BALÇIK

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...