Samsun

Bahçeli'ye anlatacağım

Partisinin genel merkezi tarafından Disiplin Kurulu’na sevk edilen Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta sessizliğini bozdu. Usta, "Nasıl ki bu güne kadar; ülkemi, milletimi ve partimi savunduysam, kesin çıkarma talebi üzerine kendimi de güçlü bir şekilde savunacağım. Hakikati anlatmak için Sayın Genel Başkandan randevu da talep ettim" dedi

Bahçeli'ye anlatacağım

8 Ocak 2019 12:59
-A

+A

Milliyetçi Hareket Partisi'nde partinin genel merkezi tarafından Disiplin Kurulu’na sevk edilen Milletvekili Erhan Usta, son günlerde kendisiyle ilgili gündeme gelen konularla ilgili bir açıklama yaptı. Milletvekili Usta, yazılı olarak yaptığı açıklamasında, Cumhur ittifakına zarar verici hiç bir söylemde ve davranışta bulunmadığına dikkat çekerek, kendisini sonuna kadar savunacağını ve gerçekleri Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye anlatacağını söyledi. Usta, konuşmalarının ses kaydının olduğuna da dikkat çekti.
PARTiMiZi AŞAĞILAMIŞTIR
Samsun’u, ”Cumhur İttifakında Çatlak” başlığıyla ülke gündemine taşıyan olayları anlatan Usta, "23 Aralık 2018 tarihinde; gazetecilerin Samsun’da ittifak olup olmayacağını sorması üzerine, 'Samsun'da ittifak yapılıp yapılmayacağı henüz netlik kazanmadı. Liderimiz Devlet Bahçeli'nin vereceği kararı emir telakki edeceğiz. Her hâlükârda halkımızın bize olan teveccühünü boşa çıkartmayacağız. Biz Samsun il ve ilçelerin tamamına talibiz. Zaten geçmişte bir kaç belediye dışındaki belediyeleri yönettik. Bundan sonraki süreçte, Genel Başkanımızın gösterdiği hedef doğrultusunda elimizden geleni yapacağız' diyerek cevap verdim. Ardından 29 Aralık 2018 tarihinde AK Parti İl Başkanının katıldığı bir televizyon programında basın mensubunun, 'Samsun’da iddialı oldukları 10 ilçeden bahsediyorlar, bununla ilgili bir rapor vermişler. Konu hakkında ne düşünüyorsunuz?' sorusuna, '10 ilçede iddialı olmalarına ancak gülebilirim' diye alaycı ve partimizi aşağılayıcı bir cevap vermiştir. Ayrıca yine tarafına yöneltilen, 'Samsun’da Milliyetçi Hareket Partisi’ne ittifak çerçevesinde 3 ilçe bırakılacağı' iddiası üzerine, AK Parti İl Başkanı, öyle bir şeyin söz konusu olmadığını, AK Parti’nin 17 ilçenin tamamında iddialı olduğunu ve Samsun’da ittifaka ihtiyacının olmadığını vurgulamıştır" dedi.
iTTiFAKA ZARAR VERMEDiM
Yaşanan gelişmelerin sonucunda 31 Aralık 2018 tarihinde Hedef Halk Gazetesi’nden Recep Mol'un kendisini telefon ile arayarak, Samsun’da ittifak görüşmelerinin seyri ile alakalı sorular sorduğunu belirten Usta, "Verdiğim beyanatlarda hiçbir şekilde '7 ilçe istedik 2 ilçe verdiler' gibi bir cümlem olmadığı gibi, aksine sağlıklı bir ittifak kurulması için her iki parti açısından da güçlü oldukları ilçelerdeki partinin desteklenmesi gerektiğini, bunun ittifakın toplam oyuna da pozitif yönde yansıyacağını belirttim. Ayrıca AK Parti İl Başkanının 3 gün önce söylediği 'Samsun’da ittifaka ihtiyacımız yok' sözü üzerine; ittifaka zarar vermemek adına, malum il başkanının adını da anmadan  'Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından ittifak olmaması yönünde bir tavır gelirse, biz ona da açık olduğumuzu ifade ediyoruz' dedim. Ayrıca genel başkanımızın 'jest ile rest' arasında bir harf farkı var sözünü hatırlattım" ifadelerini kullandı.
SES KAYDINI DiNLESiNLER
Söz konusu yerel gazeteye verdiği beyanatın ses kayıtlarına sosyal medya hesaplarından da ulaşılabileceğine vurgu yapan Usta, açıklamasında şunları söyledi: "Ses kaydı dikkatle dinlendiğinde, bırakın Cumhur İttifakına zarar vermeyi, daha güçlü kılınması için yapılması gerekenleri söylediğim görülecektir. Bu basın bildirisini yayınlamamın amacı, kendimi savunmak değildir. Burada amaç kamuoyunu doğru bilgilendirmek ve şahsımı yıpratmaya yönelik yapılan asılsız haberlerin önüne geçmektir. Kendimi savunacağım tek yer Milliyetçi Hareket Partisi Merkezi Disiplin Kurulu Başkanlığıdır. Tedbirli olarak ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talebiyle merkezi disiplin kuruluna sevk edildiğim tarafıma tebligatla bildirildiğinde öncelikle tedbir kararının kaldırılması için itirazda bulunacağım. Ardından, nasıl ki bu güne kadar; ülkemi, milletimi ve partimi savunduysam, kesin çıkarma talebi üzerine kendimi de güçlü bir şekilde savunacağım. Ayrıca hakikati anlatmak için 4 Ocak 2019 Cuma günü Sayın Genel Başkandan randevu da talep ettim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak : Mustafa BALÇIK

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...