Samsun

Başkan Demir, Şed Kuşatma Töreni’nde

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Atakum ilçesinde yaptığı esnaf ziyaretinin ardından Ahilik Haftası etkinliklerine katıldı. Bu kapsamda düzenlenen Şed Kuşatma Töreni’nde yılın ahisine, kalfasına ve çırağına kaftan giydirdi

Başkan Demir, Şed Kuşatma Töreni’nde

17 Eylül 2020 06:00
-A

+A

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, dün Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi’nde esnafları ziyaret etti. Esnafa ‘Hayırlı işler’ dileyen Başkan Demir, pandemi dolayısıyla dikkatli olmalarını, sosyal mesafe ve maske kurallarına uymaları uyarısında bulundu.
Daha sonra Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği tarafından düzenlenen Ahilik Haftası etkinliğine katıldı. Vali Zülkif Dağlı ile birlikte yer aldığı Şed Kuşatma Töreni'nde yılın ahisine, yılın kalfasına ve yılın çırağına kaftanlarını giydiren Başkan Demir, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Bizim asıl medeniyetimizin kodları bu ahilik prensiplerinde yatıyor. Selçuklu Devletine dayanan bir geçmişi var. Dolayısıyla o prensipleri bir kez daha bakanlığımızın da desteği ile birlikte esnaf odaları başkanımızın organizasyonunda şu anda kuşak bağlama törenini gerçekleştirmiş olduk. Samsun, Esnaf ve Sanatkarlar noktasında Türkiye’nin önemli merkezlerinden biri. Esnaflığın ilkelerini de bir kez daha hatırlamış olduk.”
Pandemi nedeniyle yapılan denetimlere de değinen Başkan Mustafa Demir, “Sayın valimizin pandemi süreci ile ilgili ifadeleri çok önemli. Çok ciddi bir denetim içerisindeyiz. Tüm esnafımıza da halkımıza da teşekkür ediyorum. Yüzde 100’e yakın bir uyum var. Ama yine de çok az, ‘bize bir şey olmaz’ diyen bir kesim var. Onların da bu süreçte maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri çok önemli. Bir tek kendi sağlımız için değil toplum sağlığımız için esnafımızın, halkımızın desteklerini bekliyorum” ifadelerini kullandı. Berna ALTINOVA
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU