Samsun

Başkan Doğan’dan açıklamalar

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Coronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan kısıtlamalarla ve Tekstilkent Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu

Başkan Doğan’dan açıklamalar

11 Mayıs 2020 06:13
-A

+A

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Coronavirüs  önlemleri kapsamında pazarcı esnafına uygulanan kısıtlamanın, 11 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren kaldırıldığını açıkladı. Başkan Doğan, yaptığı açıklama da “İçişleri Bakanlığımız tarafından yayınlanan genelge ile pazar yerlerinde; züccaciye, tuhafiye, oyuncak, fidan vb. ihtiyaç malzemeleri satan pazarcı esnafımıza Coronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan kısıtlama, 11 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren kaldırılmıştır ve yeniden satış yapmalarına izin verilmiştir. Pazar yerlerinde satış yapacak olan pazarcı esnafımız, tezgahta en az 3 metre mesafe olmasına, maske, eldiven ve dezenfektan kullanımı başta olma üzere belirlenen tüm kurallara dikkat etmeleri ve uymaları zorunludur. Pazar yerine alışveriş için gelen tüm hemşerilerimizin de maske takması zorunludur. Alınan tüm önlemler, tüm vatandaşlarımızın   sağlığı içindir. Vatandaşlarımızın Coronavirüs önlemleri kapsamında gösterdikleri duyarlılığa teşekkür ediyorum” dedi.
Tekstilkent Projesi onaylandı
Çarşamba’da kurulacak olan Tekstilkent ile ilgili de açıklama yapan Başkan Doğan, “50 milyon liralık Tekstilkent Projemiz için Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'na (TKDK) sunduğumuz 13 projenin tamamı onaylanmıştır.  Bu dev proje 94 bin metrekarelik arazi üzerine kurulacak ve 13 tekstil fabrikasında yaklaşık 3.000 kişi istihdam edilecektir. Ayrıca; Burada çalışacak olan bayanların çocuklarını emanet edecekleri kreş ve sosyal donatıların da olacağı Tekstilkent Projesi kısa zaman içinde inşaatına başlayıp, bitirilmesi planlanmaktadır. Tekstilkent, Samsunumuza ve Çarşambamıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.    
Serdar OKTAV
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

HAVA DURUMU