Samsun

Başkan Genç, Gazete Arena'ya misafir oldu

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, gazetemizi ziyaret etti. Başkan Genç, Samsun için hazırlanan projelerin yer aldığı Yakın Gelecekte Samsun kitabının, şehrin geleceğini şekillendirecek bir kitap olduğunu söyledi.

Başkan Genç, Gazete Arena'ya misafir oldu

15 Kasım 2018 15:41
-A

+A

Samsun'un geleceğini şekillendirecek projelerin yer aldığı "Yakın Gelecekte Samsun" kitabı ile dikkat çeken Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Gazete Arena'nın misafiri oldu. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Hasan Kurumahmutoğlu ile görüşen Başkan Genç, "Yakın Gelecekte Samsun" kitabında yer alan projeleri bizlerle paylaştı. Samsun'un çok önemli potansiyel ve avantajlara sahip olduğunu belirten Başkan Genç, şehrin geleceği ile ilgili her alanda, herkese dokunan projeler hazırladıklarını söyledi.
SAMSUN'U ÖNCÜ ŞEHiR YAPACAK PROJELER
Samsun'un ihtiyaçlarına göre projeler hazırladıklarını ifade eden Başkan Genç, "Samsun'un ihtiyaçlarını, şehir insanının beklentilerini tek tek tespit ettik. Bu şehrin yerel yöneticisi olarak, il genelinde şehrimizin dinamikleriyle, halkımızla yaptığımız istişareler sonucunda Samsun'u iş ve aş sıkıntısının olmadığı öncü şehir yapacak projeler hazırladık. Bu projeler Samsun'u diğer şehirlerden 50 yıl ileriye götürecektir" dedi.
SAMSUN 50 YIL iLERiYE GiDECEK
Üretime duyarlı bir şehir hedeflediklerini dile getiren Başkan Genç, "Saathane ve çevresini yeniden cazibe merkezi haline dönüştürecek olan Asl-ı Samsun ve şehrin yeni şehir merkezi olacak olan Şehr-i Samsun projelerimiz, Samsun'u tercih edilen bir merkez haline getirecektir. Ayrıca yeni şehir modellemeleri, vadi projeleri ile örnek bir şehircilik modeli ortaya koymayı hedefliyoruz" diye konuştu.
iŞ VE AŞ SORUNU OLMAYAN ŞEHiR
Samsun'u ticarette öne çıkaracak projeler de hazırladıklarını söyleyen Genç, "Aktarma limanı, büyük organize sanayi bölgesi, büyük serbest ticaret bölgesi gibi projelerin yanında, ülkemizin hedeflerine uygun olarak Samsun-Batum, Samsun-Irak ve Demir İpek Yolu projeleri ile Samsun dünyaya açılan bir ticaret merkezi olacaktır. Bu şehrin yerel yönetimi olarak bu devasa projelerin hayata geçmesi için öncü olacağız. O zaman Samsun iş ve aş sorununun olmayan, göç veren değil, göç alan bir şehir olacaktır" şeklinde konuştu.
Başkan Genç, ziyaretinin sonunda Gazete Arena İmtiyaz Sahibi Hasan Kurumahmutoğlu'na "Yakın Gelecekte Samsun" kitabı hediye etti.

Kaynak : Haber Merkezi

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...