Samsun

Başkan Kılıç, Aşevi’nde vatandaşlarla iftar açtı

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, vatandaşlarla iftarda bir araya gelerek iftar açtı

Başkan Kılıç, Aşevi’nde  vatandaşlarla iftar açtı

15 Mayıs 2019 06:15
-A

+A

Bafra Belediyesi’nin her yıl düzenli olarak Ramazan Ayında iki ayrı noktada yaptığı yemek dağıtımının yanında Aşevi’nde verdiği iftara bu yıl da vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Aşevi’ni ziyaret ederek yemek dağıtımlarını inceleyen Başkan Kılıç, iftarda da vatandaşlarla buluştu.
Bafra’da her gün 2 bin kişiye iftar verdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Bafra olarak manevi ikliminden azami derecede istifade etmeye çalıştığımız bir Ramazan Ayı’nı daha hep birlikte yaşıyoruz. Toplum olarak diğer zamanlardan daha fazla yardımlaştığımız, daha fazla iyiliklere özen gösterdiğimiz, sofralarımızı daha fazla paylaştığımız bu manevi değeri büyük ay ve günlerinde bizlere bahşedilen ikram çeşmelerinden kana kana içerek istifade etmeye çalışmalıyız. Şükürler olsun ki bunun farkında olan aziz milletimiz her zaman olduğu gibi yardımseverliğini zirveye çıkararak düşkünlerin, yaşlıların ve hastaların elinden tutmayı, fukaraya yardım etmeyi sürdürüyor. Sadece ülkemizde değil dünyanın neresinde olursa olsun mazlumlara el uzatan aziz milletimize sosuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Bu yıl Ramazan Ayında Belediye Aşevi’nde zaman zaman vatandaşlarla bir araya gelerek iftar yapacaklarını ifade eden Başkan Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ramazan Ayı içerisinde vatandaşlarımızla çat kapı iftar misafiri olarak, Aşevi’nde buluşarak, iftarda ve sahurda her akşam ayrı bir güzellik yaşıyoruz. Allah birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin. Yolda kalmışlar, evine veya köyüne yetişememiş ya da evinde yemek yapamayacak durumda olan kardeşlerimizin faydalandığı Aşevimizde her akşam yaklaşık 200 kişi oruçlarını açıyor. Burada da bu akşam biz de halkımızla bir araya gelerek iftarımızı ettik. Tabi burada bu anlamda katkısı olan herkese, hayırseverlerimize, mesai arkadaşlarıma can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bu vesile ile bir kez daha herkese, tüm hemşerilerime ve İslam âlemine hayırlı ramazanlar diliyorum.”  Nesrin HOCAOĞLU
Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...