Samsun

BAŞKAN ÖRS: İHTİYAÇ SAHİBİ VARSA, BİZ ORADAYIZ !

BAŞKAN ÖRS: İHTİYAÇ SAHİBİ VARSA, BİZ ORADAYIZ !

28 Ocak 2019 14:50
-A

+A

Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs,” Havaların soğuk olması nedeniyle evinde yakacağı olmayanları aileleri tespit ettik. Türk Kızılay’ı Gönüllülerimizden aldığımız desteklerler sonucunda ihtiyaç sahiplerinin evlerine yakacak bırakılıyoruz ”dedi. Yalnız kalan yaşlılarında yanlarında olduklarını hatırlatan Türk Kızılay’ı Canik Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Örs,”  Kış ayında verdiğimiz battaniyenin yanı sıra gıdası ve giysisi olmayanlara kışlık giysiler verilerek ihtiyaçları karşılanıyor. Canik İçesinde mahalle ve köy muhtarları irtibata geçerek ihtiyaç sahiplerini yanında olmaya çalışılıyor"dedi. 
‘UNUTMADIK. UNUTTURMAYACAĞIZ’
Türk Kızılay’ı olarak ekibiyle birlikte ilçenin her köşesinde olmaya devam etmekte olduklarının altınında çizen Başkan Örs,” Gönüllülerimiz ihtiyaç sahipleri için teslim ettikleri yardımları sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. Yaşlı ve hastaları kimsesizleri yakın takibe aldık.  Kış ayında olduğumuzdan dolayı yakacağı olmayanlara akşam evlerine yakacak ve gıda bırakıyoruz. Türk Kızılay Gönüllülerinin desteği ve muhtarlarımızla birlikte çalışarak kimsesizlerin kimsesi olmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
‘HAYIRSEVERLERE SESLENİYORUM’
Çoğumuz doğal gazlı evimizde, sıcak yuvamızda otururken yakacak bulamayan, akşama ne pişireceğim diyen insanlarında unutmadıklarını vurgulayan Başkan Örs,” Paylaşmayı bilirsek ihtiyaç sahipleri yalnız kalmazlar. Hayırseverlerden bu konuda destek bekliyoruz. Hayırseverlerimize sesleniyorum. Bize ulaşın daha önceden tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine birlikte gidelim. Yapacağınız yardımları kendiniz yerinde görün. Yaşlılar, kimsesizler sadece ilgi bekliyor. Gelin bu ilgiyi esirgemeyelim. Bizler 150 yıllık Türk Kızılay’ının adına yakışır bir şekilde hizmet vermeye Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Türk Kızılay Gönüllüleri ile birlikte devam ediyoruz” dedi.

Kaynak : Köksal ÖNER

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...