Samsun

Başkan Zihni Şahin: Hepimiz Samsun için varız

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK parti Genel Başkan yardımcısı Çiğdem Karaaslan başkanlığında ki Samsun heyeti ile birlikte Ankara’da yoğun ziyaretlerde bulundu. Ziyaretlerde Samsun Heyetinde Samsun valisi Osman Kaymak, Samsun milletvekilleri Dr. Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı ve Samsun AK Parti il Başkanı Hakan Karaduman’da yer aldı.

Başkan Zihni Şahin: Hepimiz Samsun için varız

13 Eylül 2018 14:36
-A

+A

Ziyaretler kapsamında Başkan Zihni Şahin ilk olarak Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ı ziyaret etti. Samsun heyeti daha sonra,  TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ziyaret edildi.
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ziyaretler sonrasında şu görüşlere yer verdi: “ Genel Başkan yardımcımızın başkanlığında bakanlarımızı ziyaret ettik. Samsun olarak büyük bir aile olduğumuz bir kez daha kendini gösterdi. Valimiz Osman Kaymak, İl Başkanımız Hakan Karaduman, milletvekillerimiz Dr. Ahmet Demircan, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı ile birlikte Samsunumuz için çık faydalı görüşmeler yaptık. Öncelikle Genel Başkan yardımcımız Çiğdem Karaaslan, Valimiz, il başkanımız ve Samsun milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Biz Samsun olarak birlikteliğimiz ile Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu 2023 hedeflerimize ulaşacağız. Birlikte güçlüyüz ve birlikte başaracağız. Samsun 2023’de gerçekten bir başka güzel olacaktır. 17 ilçemiz ile birlikte tarımdan turizme, spordan eğitime, çevreden ekonomiye, sanayiden istihdama, ulaşımdan alt yapıya kadar 2023 hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Samsunlu hemşerilerimizi daha güzel günler ve gelecek beklemektedir. Samsun birlik ve beraberliği ile başaracaktır. Hepimiz Samsun için kenetlendik ve Samsunumuz için varız. “ dedi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı açıklamalarını şöyle tamamladı: “ Göreve geldiğim 3 Mayıs 2018 tarihten bugüne kadar geçen 4 ay içinde ortak akıl, İnsan Merkezli belediyecilik anlayışı içerisinde olduk. 2023 hedefi, tarım, istihdam, kentsel dönüşüm ve yenilenme, akıllı ulaşım sistemleri, millet bahçeleri, millet kıraathaneleri, akıllı kent sistemleri, turizm, üretim, yatırım, spor, Samsunspor, birlik ve beraberlik hususlarını ifade ettim. Bu anlamda ise önemli adımlar attık.  İlçelerimizde ve merkezimizde ise rutin olarak yol, alt yapı gibi çalışmalarımız hızla devam ediyor. Raylı sistemimizin üniversiteye ulaşması çalışmalarımız, müze inşaatımız sürüyor.  Bir yandan hizmetlerimizi devam ettirdik.  Diğer yandan ise Samsunumuz için bir vizyon ortaya koyduk. Sevgiyle Birlikte yürüme, birlikte başarma, ortak akıl anlayışımızı yaygınlaştırmaya çalıştık. Samsunumuz bu ve tüm yönleriyle 2023 hedefine yürüyecektir. “ dedi.

Kaynak : Yusuf Ziya ÇAKIR

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...