Başkent Üniversitesi 161 akademik personel alacak

Türkiye 24 Ocak 2021 22:43
Videoyu Aç Başkent Üniversitesi 161 akademik personel alacak
A
a

Başkent Üniversitesi Rektörlüğünden: BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ'NİN AŞAĞIDA BELİRTİLEN BÖLÜMLERİNE ÖĞRETİM ÜYESİ, ÖĞRETİM GÖREVLİSİ VE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALINACAKTIR ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARI:

FAKÜLTE/ YÜKSEKOKUL/ MESLEK
YÜKSEKOKULU
BÖLÜM/ ANABİLİM DALI UNVAN KADRO SAYISI AÇIKLAMA
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ Periodontoloji Doçent 1 Periodontoloji dalında doktora yapmış ve bir yükseköğretim kurumunda alanında en az 2 (iki) yıl öğretim üyesi kadrosunda görev yapmış olmak.
Periodontoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 Periodontoloji dalında doktora yapmış ve bir yükseköğretim kurumunda alanında
en az 1 (bir) yıl görev yapmış olmak. (Görev yeri Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi olacaktır).
Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Doçent 1 Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi dalında doktora yapmış, bir yükseköğretim kurumunda alanında en az 2 (iki) yıl öğretim üyesi kadrosunda görev yapmış olmak.
Pedodonti Dr. Öğr. Üyesi 1 Pedodonti dalında doktora yapmış ve bir yükseköğretim kurumunda alanında en az 1(bir) yıl görev yapmış olmak.
Ortodonti Dr. Öğr. Üyesi 2 Ortodonti dalında uzmanlık yapmış ve bir yükseköğretim kurumunda alanında en az 1 (bir) yıl görev yapmış olmak.
Restoratif Diş Tedavisi Dr. Öğr. Üyesi 1 Restoratif Diş Tedavisi dalında uzmanlık yapmış ve bir yükseköğretim kurumunda alanında en az 1(bir) yıl görev yapmış olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ Farmakoloji Anabilim Dalı Profesör 1 Eczacılık Fakültesi mezunu olup, Farmakoloji alanında doktora yapmış olmak ve Farmakoloji ile Klinik Eczacılık alanlarında yayınları bulunmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ Türkçe Öğretmenliği Dr. Öğr. Üyesi 1 Türk Dili ve Edebiyatı alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Yeni Türk Edebiyatı ve Çeviribilim üzerine akademik çalışmaları bulunmak. Bir yükseköğretim kurumunda lisans ve yüksek lisans düzeyinde Çocuk Edebiyatı ile ilgili dersler vermiş olmak.
Türkçe Öğretmenliği Dr. Öğr. Üyesi 1 Lisans derecesini Türkçe Öğretmenliği Programından almış, yüksek lisans ve doktorasını Türkçe Eğitimi Bilim Dalında yapmış olmak. Uzmanlık alanı çerçevesinde çocuk edebiyatı, söz varlığı, değer eğitimi ile ilgili bilimsel yayın ve araştırmalara sahip olmak. Bir yükseköğretim kurumunda en az 5 (beş) yıl akademisyen olarak çalışmış olmak.
Rehberlik ve Psikolojik
Danışmanlık
Doçent 1 Doktorasını ve doçentliğini Eğitim Yönetimi alanından almış olmak.
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Dr. Öğr. Üyesi 1 Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Eğitimde Maliyet Analizi ve Maliyet Etkililik Analizi ile Yönetim Psikolojisi ve Sendromlar konularında akademik çalışmalar yapmış olmak.
İngilizce Öğretmenliği Dr. Öğr. Üyesi 1 İngiliz Dili Öğretimi alanında doktora yapmış, yükseköğretim kurumlarında lisans ve yüksek lisans düzeyinde Dil Öğretimi alan derslerini vermiş olmak ve Dil Edinimi üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ Psikoloji Doçent 1 Psikoloji alanında lisans derecesine, Deneysel Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip olmak. Doçentliğini Öğrenme-Bilişsel-Biyo-Deneysel Psikoloji alanında almış olmak. Bilimsel proje deneyimine sahip olmak. Bilişsel Süreçler alanında yayın yapmış olmak. Deneysel Psikoloji alanında ders verme tecrübesine sahip olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ Psikoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 Psikoloji alanında lisans derecesine, Klinik Psikoloji alanında doktora derecelerine sahip olmak; Bilimsel proje deneyimine sahip olmak; Klinik Psikoloji ve Psikopatoloji alanında yayın yapmış olmak. Klinik Psikoloji alanında ders verme tecrübesine sahip olmak.
Sosyoloji (İngilizce) Doçent 1 Sosyoloji alanında lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip olmak. Sosyoloji alanından doçent unvanı almış ve bir Yükseköğretim kurumunda akademisyen olarak görev yapmış olmak. Ordu Sosyolojisi, Kadın Çalışmaları, Irk Etnisite ve Göç Çalışmaları konularında uzmanlaşmış, ilgili dersleri İngilizce verebilecek niteliğe sahip olmak.
Moleküler Biyoloji ve Genetik Dr. Öğr. Üyesi 1 Biyoloji alanında lisans ve yüksek lisans derecesine sahip olmak. Tıbbi Biyoloji alanında doktora derecesine sahip olmak. En az 1 yıl yurtdışında doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmış olmak. Moleküler hücre biyolojisi ve DNA hasarının tamiri alanlarında yayınları bulunmak. Spektroskopik teknikler konusunda tecrübeye sahip olmak.
Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Dr. Öğr. Üyesi 1 Ziraat mühendisliği alanında lisans ve bitki koruma alanında doktora derecesine sahip olmak. Bitki zararlılarında direnç gelişiminin moleküler düzeyde tanımlanması konusunda yayınları bulunmak. Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü/Anabilim Dalı’nda bitki biyolojisi alanında İngilizce lisans ve lisansüstü derslerin yürütülebilmesi için tecrübeye ve Yükseköğretim kurumlarında İngilizce ders verebilecek niteliğe sahip olmak.
GÜZEL SANATLAR TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Doçent 1 Lisans, yüksek lisans, doktora/sanatta yeterlik derecelerini İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı alanında tamamlamış olmak. İç Mimarlık alanında doçentlik unvanını
almış olmak.
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Dr. Öğr. Üyesi 1 Lisans eğitimini Mimarlık, yüksek lisans eğitimini İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı alanında tamamlamış olmak. İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı alanında
doktora/sanatta yeterlik derecesini almış olmak.
GÜZEL SANATLAR TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Profesör 1 Yönetim ve Strateji alanında doçentlik derecesine sahip olmak, bir yükseköğretim kurumunda kadrolu en az 10 (on) yıl, Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında ise en az üç yıl öğretim üyesi olarak görev yapmış olmak. Yönetim Organizasyon, Turizm, Aşçılık, Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanlarında en az 10 (on) yıl ders vermiş olmak. Turizm, Yönetim ve Organizasyon, Örgütsel Davranış, Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanlarında yayınları bulunmak.
Gastronomi ve Mutfak Sanatları Dr. Öğr. Üyesi 1 Gıda Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak. Bir yükseköğretim kurumunda Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında en az 4 (dört) yarıyıl tam zamanlı ders vermiş olmak. Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında belgelemek kaydıyla temel aşçılık eğitimi belgesine sahip olmak, Gastronomi ve Mutfak
Sanatları alanında yayınları bulunmak.
HUKUK FAKÜLTESİ Medeni Hukuk Profesör 1 Özel Hukuk alanında doktora ve aynı alanda doçentliğini almış olmak. Yükseköğretim kurumlarında Özel Hukuk (Medeni Hukuk) alanında en az 5 (beş) yıl öğretim üyesi olarak ders vermiş olmak.
Anayasa Hukuku Profesör 1 Kamu Hukuku alanında doktora ve aynı alanda doçentliğini almış olmak. Yükseköğretim Kurumlarında Kamu Hukuku (Anayasa Hukuku) alanında en az 5 (beş) yıl öğretim üyesi olarak ders vermiş olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Siyaset Bilimi ve Uluslararası
İlişkiler (İngilizce)
Dr. Öğr. Üyesi 1 Eleştirel Güvenlik Çalışmaları alanında doktora yapmış olmak; eleştirel barış ve çatışma çalışmaları konularında uzmanlaşmış olmak. İngilizce ders verebilecek
niteliğe sahip olmak.
Teknoloji ve Bilgi Yönetimi Doçent 1 Doktora derecesini İstatistik alanında almış olmak. Veri Zarflama Analizi, Makine Öğrenmesi ve Sezgisel Optimizasyon konularında yayınları olmak.
İşletme Doçent 1 İşletme alanında doktora diplomasına sahip olmak. Dijital pazarlama, uluslararası pazarlama ve tüketici davranışları alanlarında ulusal ve uluslararası çalışmalara sahip olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Doçent 1 İletişim Bilimleri alanından doçentlik unvanı almış olmak. Bir yükseköğretim kurumunda akademisyen olarak görev yapmış ve lisansüstü tez yönetmiş olmak.
Halkla İlişkiler alanıyla ilişkili uluslararası ve ulusal yayınlara sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Elektrik- Elektronik Mühendisliği Doçent 1 Doktora derecesini Elektronik Mühendisliği veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında almış olmak. Doçentlik unvanını Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında almış olmak. İstatiksel Sinyal İşleme ve Görüntü İşleme konularında akademik çalışmalar yapmış olmak. Elektrik konularında ders vermiş olmak.
Elektrik- Elektronik Mühendisliği Doçent 1 Doktora derecesini Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi alanında almış olmak. Doçentlik unvanını Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında almış olmak. Sinyal İşleme ve Biyomedikal alanlarında akademik çalışmalar yapmış olmak.
Makine Mühendisliği Doçent 1 Doktora derecesini Metalurji ve Malzeme Mühendisliği alanında yapmış olmak. Doçentlik unvanını Metalurji ve Malzeme Mühendisliği alanından almış olmak. Kaplama, elektrokaplama, triboloji alanlarında akademik çalışmalar yapmış olmak. Üretim Mühendisliği, Üretim Teknolojileri, Kompozit Malzemeler
konularında dersler vermiş olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Profesör 1 Doçentlik unvanını Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bilim alanından almış olmak. Spor Fizyoterapistliği konusunda uzmanlaşmış olmak.
Hemşirelik Profesör 1 Doçentlik unvanını Psikiyatri Hemşireliği alanından almış olmak. Yaşlı Sağlığı, İletişim ve Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi alanları ile ilgili akademik çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Yönetimi Doçent 1 Doçentlik unvanını Yönetim ve Strateji bilim alanında almış olmak. Uluslararasılaşma, Stratejik Yönetim ve Ağ Kuramı alanında akademik çalışmalar yapmış olmak.
Hemşirelik Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktora derecesini Hemşirelik Anabilim Dalından almış olmak. Kalp Damar Cerrahisi, Tamamlayıcı Terapiler ve Ameliyathanede Çalışan Güvenliği alanları ile ilgili akademik çalışmalar yapmış olmak.
Hemşirelik Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktora derecesini Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalından
almış olmak. Konjenital Anomali ve Pediyatrik Onkoloji alanları ile ilgili akademik çalışmalar yapmış olmak.
TİCARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Sigortacılık Dr. Öğr. Üyesi 1 Teknik Demografi, Aktüerya veya Sigortacılık alanında doktorasını tamamlamış olmak ve alanında uluslararası yayın yapmış olmak.
SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik Dr. Öğr. Üyesi 1 Lisans, yüksek lisans derecelerini İşletme, doktora derecesini Sağlık Yönetimi Anabilim Dalından almış olmak. Örgütsel Bağlılık alanında akademik çalışmalar yapmış olmak. Bir yükseköğretim kurumunda alanında en az 5 (beş) yıl ders
vermiş olmak.
SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU Aşçılık Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktora derecesini Gıda Mühendisliği alanında almış olmak. Bir yükseköğretim kurumunda en az 15 (onbeş) yıl öğretim görevlisi kadrosunda görev yapmış ve en az 3 (üç) yıl Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında bir yükseköğretim kurumunda tam zamanlı kadrolu ders vermiş olmak. Gastronomi ve Mutfak
Sanatları ile ilgili yayınları bulunmak.
 
TIP FAKÜLTESİ/Anabilim Dalı Genel Toplam Profesör Doçent Dr. Öğretim Üyesi
Ankara Adana Konya İstanbul Toplam Ankara Adana Konya İzmir Toplam Ankara Adana Konya İstanbul Toplam
Anesteziyoloji ve Reanimasyon 1 1       1                    
Beyin ve Sinir Cerrahisi 1                 1 1          
Çocuk Cerrahisi 1           1       1          
Genel Cerrahi 2           1       1 1       1
Göz Hastalıkları 2   1     1   1     1          
Kadın Hastalıkları ve Doğum 2                     2       2
Kadın Hastalıkları ve Doğum Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite 1           1       1          
Tıbbi Patoloji 2           1   1   2          
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 1                       1     1
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk Alerjisi 1           1       1          
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk
Endokrinolojisi
1               1   1          
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk Kardiyoloji 2       1 1   1     1          
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk Nöroloji 1                       1     1
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Yenidoğan 3 1   1   2                 1 1
Dermatoloji 1           1       1          
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon 1                     1       1
Halk Sağlığı 1           1       1          
İç Hastalıkları Endokrinoloji ve Metabolizma 1             1     1          
Kardiyoloji 3           2       2     1   1
Radyasyon Onkolojisi 2 2       2                    
Radyoloji 3       1 1 1 1     2          
Tıbbi Genetik 1 1       1                    
Fizyoloji 1 1       1                    
Toplam 35 6 1 1 2 10 10 4 2 1 17 4 2 1 1 8

ÖĞRETİM ÜYELİĞİ İÇİN ARANAN ŞARTLAR:

Son Başvuru Tarihi: Son başvuru tarihi 08 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 17:00’dır. Süresi içinde yapılmayan başvurularla, eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, “2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine ve     “Başkent     Üniversitesi     Öğretim     Üyesi     Atama     ve     Yükseltme     Yönergesi”nde     (https://www.baskent.edu.tr/belgeler/mevzuat/yonerge/oatama_yong_260319.pdf) belirtilen kriterlerine uygun öğretim üyesi alınacaktır.

BAŞVURULARDA ARANACAK KOŞULLAR:

PROFESÖRLER:
Profesörlük kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine 1 (bir) adet fotoğraf ile birlikte elektronik ortamda USB Bellek içinde hazırlanan 6 (altı) adet elektronik dosya ile (nüfus cüzdanı örneği, diplomaların onaylı fotokopileri, onaylı doçentlik belgesi, YÖK formatında hazırlanmış veya YÖKSİS’den alınan özgeçmiş (fotoğraflı), başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlar), ilgili Fakülte Dekanlığı / MYO / YO Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir. Elektronik dosyada aday tarafından doldurularak detaylı puanlandırılmış Başkent Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Ölçütleri İçin Puanlama Çizelgesi ve bu puanlamada kullanılan her türlü ölçüt için kanıt oluşturacak belgeler yer almalıdır. %100 İngilizce programlara başvurularda Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (YDS) en az 80 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak gerekmektedir.

DOÇENTLER:
Doçentlik kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine 1 (bir) adet fotoğraf ile birlikte elektronik ortamda USB Bellek içinde hazırlanan 4 (dört) adet elektronik dosya ile (nüfus cüzdanı örneği, diplomaların onaylı fotokopileri, onaylı doktora ve doçentlik belgesi,  YÖK  formatında  hazırlanmış  veya  YÖKSİS’den  alınan  özgeçmiş  (fotoğraflı),  başlıca  araştırma  eserinin açıkça  belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma  ve  yayınlar),  ilgili  Fakülte  Dekanlığı  /  MYO  /  YO  Müdürlüğüne  şahsen  başvurmaları  gerekmektedir.  Elektronik  dosyada  aday  tarafından doldurularak  detaylı  puanlandırılmış  Başkent  Üniversitesi  Öğretim  Üyeliğine  Atama  ve  Yükseltme  Ölçütleri  İçin  Puanlama  Çizelgesi  ve  bu  puanlamada kullanılan her türlü ölçüt için kanıt oluşturacak belgeler yer almalıdır. %100 İngilizce programlara başvurularda Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (YDS) en az 80 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak gerekmektedir.

DR.ÖĞR. ÜYELERİ:
Dr. Öğretim Üyesi Kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine 1 (bir) adet fotoğraf ile birlikte elektronik ortamda USB Bellek içinde hazırlanan 4 (dört) adet elektronik dosya ile (nüfus cüzdanı örneği, diplomaların onaylı fotokopileri, onaylı doktora YÖK  formatında  hazırlanmış  veya  YÖKSİS’den  alınan  özgeçmiş  (fotoğraflı),  onaylı  doktora  ve  doçentlik  belgesi,  başlıca  araştırma  eserinin  açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlar), ilgili Fakülte Dekanlığı / MYO / YO Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir. Elektronik dosyada  aday  tarafından  doldurularak  detaylı  puanlandırılmış  Başkent  Üniversitesi  Öğretim  Üyeliğine  Atama  ve  Yükseltme  Ölçütleri  İçin  Puanlama Çizelgesi ve bu puanlamada kullanılan her türlü ölçüt için kanıt oluşturacak belgeler yer almalıdır. %100 İngilizce programlara başvurularda Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (YDS) en az 80 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak gerekmektedir.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ VE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ KADROLARI:
FAKÜLTE/ YÜKSEKOKUL/ MESLEK
YÜKSEKOKULU
BÖLÜM/ ANABİLİM DALI UNVAN KADRO SAYISI AÇIKLAMA
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Öğr. Gör. (Dr.) 1 Ağız Diş ve Çene Cerrahisi dalında doktora yapmış ve bir yükseköğretim kurumunda alanında çalışma deneyimine sahip olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ Analitik Kimya Öğr. Gör.
(Dr.)
1 Eczacılık Fakültesi Analitik Kimya alanında doktora unvanı almış olmak. Kanser
tedavisi üzerinde metabolamik deneyimi olmak.
Analitik Kimya Arş. Gör. 1 Eczacılık veya Fen Fakültelerinin Kimya Bölümlerinden lisans mezunu olmak.
Ankara’daki üniversitelerin birinde Eczacılık Fakültelerinde Analitik Kimya tezli yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı olmak.*
EĞİTİM FAKÜLTESİ Türkçe Öğretmenliği Arş.Gör. 1 Eğitim Fakültelerinin lisans eğitimini Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümlerinin Türkçe Öğretmenliği Programında yapmak, Ankara’daki üniversitelerin birinde Türkçe
Eğitimi alanında tezli yüksek lisans programına kayıtlı olmak.*
Rehberlik ve Psikolojik
Danışmanlık
Öğr. Gör. (Dr.) 1 Üniversitelerin Eğitim Fakültelerinden birinden lisans mezunu olmak. Doktora derecesini Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme alanında almış olmak. Okullarda ölçme
ve değerlendirme uzmanı olarak en az 2 (iki) yıl iş deneyimine sahip olmak.
  İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Arş.Gör. 1 Lisans eğitimini İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı alanında tamamlamış olmak ve aynı
alanda Ankara’daki üniversitelerin birinde tezli yüksek lisans programına kayıtlı olmak.*
GÜZEL SANATLAR İç Mimarlık ve Öğr. Gör 1 Lisans ve yüksek lisans eğitimini İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı alanında tamamlamış
TASARIM VE Çevre Tasarımı olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Öğr. Gör. 1 Gastronomi, Mutfak Sanatları veya Uluslararası İlişkiler alanında lisans mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla lisans sonrası Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında en az 5 (beş) yıl tecrübeli olmak. Aşçılık konusunda usta öğreticilik belgesine sahip olmak.
Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans programlarında en az 2 (iki) yarıyıl uygulamalı
        Gastronomi ve Mutfak Sanatları dersleri vermiş olmak.
 
GÜZEL SANATLAR TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü Arş. Gör. 1 Fakültelerin Moda Tasarımı, Tekstil Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve Ankara’daki üniversitelerin birinde aynı alanda tezli yüksek lisans/doktora/sanatta yeterlik programına kayıtlı olmak.*
Mimarlık Arş. Gör. 2 Lisans eğitimini Mimarlık alanında tamamlamış olmak. Ankara’daki üniversitelerin birinde Mimarlık alanında tezli yüksek lisans/doktora programına kayıtlı olmak.*
İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İşletme Öğr. Gör.(Dr.) 1 Doktorasını Muhasebe Finansman alanında yapmış olmak. Muhasebe alanında akademik yayın ve çalışmalar yapmış olmak.
İktisat (İngilizce) Arş. Gör. 1 Ankara’daki üniversitelerden birinde İktisat alanında tezli yüksek lisans programına kayıtlı olmak. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana
sahip olmak.*
İLETİŞİM FAKÜLTESİ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Arş. Gör. 1 Üniversitelerin Halkla ilişkiler ve Tanıtım bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak. Aynı alanda Ankara’daki üniversitelerin birinde tezli yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı olmak.*
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ Bilgisayar Mühendisliği Öğr. Gör.(Dr.) 1 Lisans ve yüksek lisansını Bilgisayar Mühendisliği alanında tamamlamış olmak. Doktorasını Bilişim Sistemleri alanında yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarının Mühendislik Fakültesi bölümlerinde alanıyla ilgili olarak ders vermiş olmak.
Arş. Gör. 1 Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olmak. Ankara’daki üniversitelerin birinde Bilgisayar Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı olmak.*
Makine Mühendisliği Arş. Gör. 1 Makine Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak. Ankara’daki üniversitelerden birinde Makine Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı olmak. *
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Egzersiz ve Spor Bilimleri Öğr. Gör. (Dr.) 1 Doktora derecesini Spor Bilimleri ve Teknolojisi Anabilim Dalı, Antrenman ve Hareket Bilimi alanında tamamlamış olmak. Bir yükseköğretim kurumunda alanında en az 4 (dört) yıl akademisyen olarak çalışmış olmak.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Öğr. Gör. (Dr.) 1 Protez Ortez ve Biyomekani Programından doktora derecesi almış olmak ve en az 5
(beş) yıl araştırma görevlisi tecrübesine sahip olmak.
Beslenme ve Diyetetik Öğr. Gör. 1 Beslenme ve Diyetetik alanında yüksek lisans yapmış olmak ve en az 5(beş) yıl klinik
çalışma deneyimine sahibi olmak.
Egzersiz ve Spor Bilimleri Arş. Gör. 1 Lisans derecesini Antrenörlük Eğitimi üzerine yapmış olmak, Ankara’daki üniversitelerden birinde Spor Bilimleri ve Teknolojisi alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak, Atletizm 3. Kademe antrenörlük belgesine sahip olmak.*
Hemşirelik Arş. Gör. 1 Hemşirelik Lisans mezunu olup, Ankara’daki üniversitelerden birinde Hemşirelik
alanlarından birinde tezli yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı olmak. *
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Arş. Gör. 1 Üniversitelerin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun olmak ve
Ankara'daki üniversitelerden birinde aynı alanda tezli yüksek lisans programına kayıtlı olmak.*
TİCARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Yönetim Bilişim Sistemleri Arş.Gör. 1 Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği veya Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümlerinden lisans mezunu olup, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Yönetim Bilişim Sistemleri alanında Ankara’da tezli yüksek lisans ya da doktora programına kayıtlı olmak.*
ANADOLU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MESLEK YÜKSEKOKULU Elektronik ve Otomasyon Böl./ Elektronik Haberleşme
Teknolojisi Prg.
Öğr. Gör. 1 Üniversitelerin Elektronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği veya Elektronik Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden lisans mezunu olmak, alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
KAHRAMANKAZAN MESLEK YÜKSEKOKULU Elektronik ve Otomasyon Böl./ Elektronik Teknolojisi Prg. Öğr. Gör. 1 Üniversitelerin Elektronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği veya Elektronik Haberleşme Mühendisliği bölümlerinden lisans mezunu olmak, alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU Çocuk Gelişimi Öğr. Gör. 1 Üniversitelerin Çocuk Gelişimi Bölümlerinden lisans mezunu olup, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Programında tezli yüksek lisans derecesine ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 (iki) yıl tecrübeye sahip olmak.
Aşçılık Öğr. Gör. 1 Üniversitelerin Gastronomi ve Mutfak Sanatları veya İşletme alanlarından birinden lisans mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla lisans sonrası Aşçılık alanında en az 10 (on) yıl tecrübeli olmak. Aşçılık konusunda usta eğiticilik belgesine sahip olmak. Bir yükseköğretim kurumunda Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans veya Aşçılık ön
lisans programlarında uygulamalı olarak en az 4 (dört) yarıyıl ders vermiş olmak.
Aşçılık Öğr. Gör. 1 Üniversitelerin Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanı lisans mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla lisans sonrası Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında Deniz Ürünleri Mutfağı konusunda en az 2 (iki) yıl tecrübeli olmak. Bir yükseköğretim kurumunda Gastronomi ve Mutfak Sanatları lisans programlarında veya Aşçılık ön lisans programlarında en az 2 (iki) yarıyıl Deniz Ürünleri Mutfağı konusunda
uygulamalı dersler vermiş olmak.
Aşçılık Öğr. Gör. 1 Gastronomi ve Mutfak Sanatları veya Resim-İş Öğretmenliği alanlarından birinde lisans ve tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yemek-pasta-çikolata yapımı için görsel tasarım yapabilecek; 2 ve 3 boyutlu tasarım, 3 boyutlu şekillendirme alanlarında en az 5 (beş)
yıl bir üniversitede görev yapmış olmak.
YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU Yabancı Diller Öğr. Gör. 10 Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği, İngilizce Mütercim Tercümanlık, İngilizce Çeviribilim, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi Bölümlerinin birinden lisans derecesine sahip olmak ve tezli yüksek lisans derecesine
sahip olmak.
TIP FAKÜLTESİ Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum
Anabilim Dalı
Öğr. Gör. (Dr.) 2 Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olmak. (Görev yeri Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezinde olacaktır)
TIP FAKÜLTESİ Cerrahi Tıp Bilimleri Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğr. Gör. (Dr.) 4 Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olmak.(2 kişinin görev yeri İzmir Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezinde,1 kişinin görev yeri Alanya Uygulama ve Araştırma Merkezinde,1 kişinin görev yeri Konya Uygulama ve Araştırma Merkezinde olacaktır)
Dahili Tıp Bilimleri Acil Tıp
Anabilim Dalı
Öğr. Gör. (Dr.) 2 Acil Tıp uzmanı olmak.
(1 kişinin görev yeri Alanya Uygulama ve Araştırma Merkezinde olacaktır)
Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğr. Gör. (Dr.) 7 Çocuk Sağlığı ve Hastalıklar uzmanı olmak.
(3 kişinin görev yeri Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezinde,1 kişinin görev yeri İstanbul Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde,1 kişinin görev yeri Konya Uygulama ve Araştırma Merkezinde olacaktır)
Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Nöroloji
Bilim Dalı
Öğr. Gör. (Dr.) 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Çocuk Nöroloji yandal uzmanı olmak. (Görev yeri Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezinde olacaktır)
Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Hematoloji- Onkoloji Bilim
Dalı
Öğr. Gör. (Dr.) 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı, Çocuk Hematoloji - Onkoloji yandal uzmanı olmak.
(Görev yeri Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezinde olacaktır)
TIP FAKÜLTESİ Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Yenidoğan Bilim Dalı Öğr. Gör. (Dr.) 2 Çocuk Sağlığı ve Hastalıklar uzmanı, Yenidoğan yandal uzmanı olmak.
(1 kişinin görev yeri Konya Uygulama ve Araştırma Merkezinde olacaktır)
Dahili Tıp Bilimleri Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı Öğr. Gör. (Dr.) 3 Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı uzmanı olmak.
(1 kişinin görev yeri İzmir Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezinde,1 kişinin görev yeri İstanbul Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde olacaktır)
Dahili Tıp Bilimleri Dermatoloji Anabilim Dalı Öğr. Gör. (Dr.) 3 Dermatoloji uzmanı olmak.
(1 kişinin görev yeri Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezinde,1 kişinin görev yeri Konya Uygulama ve Araştırma Merkezinde olacaktır)
Dahili Tıp Bilimleri Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğr. Gör. (Dr.) 2 Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğr. Gör. (Dr.) 3 Göğüs Hastalıkları uzmanı olmak.
(1 kişinin görev yeri İzmir Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezinde,1 kişinin görev yeri Konya Uygulama ve Araştırma Merkezinde olacaktır)
TIP FAKÜLTESİ Dahili Tıp Bilimleri
İç Hastalıkları Anabilim Dalı Romatoloji
Bilim Dalı
Öğr. Gör. (Dr.) 1 İç Hastalıkları uzmanı, Romatoloji yandal uzmanı olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Nöroloji Anabilim Dalı Öğr. Gör. (Dr.) 4 Nöroloji uzmanı olmak.
(1 kişinin görev yeri Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezinde,1 kişinin görev yeri Konya Uygulama ve Araştırma Merkezinde olacaktır)
Dahili Tıp Bilimleri
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları
Anabilim Dalı
Öğr. Gör. (Dr.) 1 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğr. Gör. (Dr.) 1 Farmakoloji uzmanı veya Farmakoloji alanında doktoralı olmak. İngilizce ders verebilme kriterlerini sağlamak.
Temel Tıp Bilimleri Biyoistatistik Anabilim Dalı Öğr. Gör. (Dr.) 1 Biyoistatistik alanında doktoralı olmak.
Temel Tıp Bilimleri Fizyoloji Anabilim Dalı Öğr. Gör. (Dr.) 1 Fizyoloji alanında doktora veya tıpta uzmanlık yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğr. Gör. (Dr.) 1 Biyokimya uzmanı veya Biyokimya alanında doktoralı olmak.
Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğr. Gör. (Dr.) 1 Mikrobiyoloji uzmanı veya Mikrobiyoloji alanında doktoralı olmak. İngilizce ders verebilme kriterlerini sağlamak.
Temel Tıp Bilimleri Fizyoloji Anabilim Dalı Arş. Gör. 4 Ankara’daki üniversitelerden birinde Fizyoloji alanında tezli yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı olmak.*
Temel Tıp Bilimleri Biyoistatistik Anabilim Dalı Arş. Gör. 2 Ankara’daki üniversitelerden birinde Biyoistatistik alanında doktora programına kayıtlı olmak.*

* ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİNİN atamaları 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 50/d maddesi uyarınca yapılacaktır.

ÖĞRETİM GÖREVLİLİĞİ İÇİN ARANAN ŞARTLAR ve SINAV TAKVİMİ:

Son Başvuru Tarihi             : 08 Şubat 2021 Pazartesi
Ön Değerlendirme Tarihi   : 09 Şubat 2021 Salı
Giriş Sınavı Tarihi              : 11-12 Şubat 2021 Perşembe ve Cuma
Sonuç Açıklama                  : 15 Şubat 2021 Pazartesi
- 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
- Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada atama yapılacak programın eğitimine hangi ÖSS puanı ile öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’den en az 70 puan almış olmak (Doktorasını tamamlamış olanlardan ALES notu istenmeyecektir).

-  Öğrenci  Seçme  ve  Yerleştirme  Merkezi  tarafından  yapılan  Kamu  Personeli  Yabancı  Dil  Bilgisi  Seviye  Tespit  Sınavından  (KPDS)  veya Üniversitelerarası  Kurul  Yabancı  Dil  Sınavından  (ÜDS)  en  az  50  puan  veya  eşdeğerliliği  Yükseköğretim  Kurulunca  kabul  edilen  bir  sınavdan  bu  puan muadili bir puan almış olmak.
-  %100  İngilizce  programlara  başvurularda  ve  yabancı  dil  öğretim  görevlisi  başvurularında,  ilan  edilen  yabancı  dilde  Yükseköğretim  Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (YDS) en az 80 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak.
- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması zorunludur. (Muafiyet: 1-Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, bu yönetmelik yürürlüğe girdiği  tarihte  yükseköğretim  kurumlarında  bu  kadro  unvanlarında  çalışmakta  olanlar  ile  yükseköğretim  kurumlarından  ayrılan  öğretim  elemanlarının çalışmakta  oldukları  yükseköğretim  kurumlarında  veya  başka  yükseköğretim  kurumlarında  öğretim  elemanı  kadrolarına  başvurularında,  merkezi  sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kontenjanlarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz)

BAŞVURU  ŞEKLİ  VE  EKLENECEK  BELGELER:  
Adaylar  başvurularını,  dilekçeleri  ile  birlikte  ilgili  Fakülte  Dekanlığı  /  MYO  /  YO Müdürlüğü’ne  yapacaklardır.  Dilekçeleri  ekine  aşağıdaki  belgeler  eklenmelidir.  (Başvurular  şahsen  veya  posta  yoluyla  yapılabilir.  Postadaki  gecikmeler nedeniyle ilanda belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz)
1. Fotoğraflı Özgeçmiş
2. Onaylı nüfus cüzdanı sureti
3. 1 adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş)
4. Öğrenim belgeleri (Onaylı-Lisans/Yüksek Lisans/Doktora)
5. Not Döküm Belgesi (Transkript)
6. ALES belgesi
7. YDS Belgesi veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan almış oldukları puanı belirten belge
8. Erkek adayların askerlik durumunu gösteren belge
9. Varsa, diğer bilimsel yayın ve çalışmalarının birer örneği / uygulamalı çalışmaların dosyası (Portfolyo)
10. Alanında çalışmış olmaları şartını yerine getirenler için, görev yaptığını kanıtlayan belge(ler)

ARAŞTIRMA GÖREVLİLİĞİ İÇİN ARANAN ŞARTLAR ve SINAV TAKVİMİ:
Son Başvuru Tarihi                : 08 Şubat 2021 Pazartesi
Ön Değerlendirme Tarihi       : 09 Şubat 2021 Salı
Giriş Sınavı Tarihi                 : 11-12 Şubat 2021 Perşembe ve Cuma
Sonuç Açıklama                     : 15 Şubat 2021 Pazartesi
- 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
- Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada atama yapılacak programın eğitimine hangi ÖSS puanı ile öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’den en az 70 puan almış olmak.
-  Öğrenci  Seçme  ve  Yerleştirme  Merkezi  tarafından  yapılan  Kamu  Personeli  Yabancı  Dil  Bilgisi  Seviye  Tespit  Sınavından  (KPDS)  veya Üniversitelerarası  Kurul  Yabancı  Dil  Sınavından  (ÜDS)  en  az  50  puan  veya  eşdeğerliliği  Yükseköğretim  Kurulunca  kabul  edilen  bir  sınavdan  bu  puan muadili bir puan almış olmak.
- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması zorunludur.

BAŞVURU  ŞEKLİ  VE  EKLENECEK  BELGELER:  
Adaylar  başvurularını,  dilekçeleri  ile  birlikte  ilgili  Fakülte  Dekanlığına  yapacaklardır. Dilekçeleri ekine aşağıdaki belgeler eklenmelidir. (Başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılabilir. Postadaki gecikmeler nedeniyle ilanda belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkate alınmaz)
1. Fotoğraflı Özgeçmiş
2. Onaylı nüfus cüzdanı sureti
3. 1 adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş)
4. Öğrenim belgeleri (Onaylı-Lisans/Yüksek Lisans)
5. Not Döküm Belgesi (Transkript)
6. ALES belgesi
7. YDS Belgesi veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan almış oldukları puanı belirten belge
8. Erkek adayların askerlik durumunu gösteren belge
9. Varsa, diğer bilimsel yayın ve çalışmalarının birer örneği / uygulamalı çalışmaların dosyası (Portfolyo)
10. Kayıtlı oldukları Üniversitelerden alacakları öğrenci durum belgesi

https://www.ilan.gov.tr/ilan/731707/personel-alimi-akademik-kadro-ve-egitim-ilanlari/akademik-personel-alimlari/baskent-universitesi-161-akademik-personel-alacak
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER