Samsun

Bedri Yaşar’dan çarpıcı açıklamalar

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, yerel seçim öncesi sosyal medyadan, vatandaşların kendisine yönelttiği soruları cevapladı. Samsunhaber.com Genel Yayın Yönetmeni ve Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı ile TBMM'de bir araya gelen Yaşar’ın yaptığı çarpıcı açıklamalar dikkat çekti

Bedri Yaşar’dan çarpıcı açıklamalar

1 Şubat 2019 08:08
-A

+A

Vatandaştan gelen asker polis katiliyle nasıl ittifak yapacaksınız?” şeklindeki soruya: "Bizim HDP-PKK ile asker polis katilleri ile işi olmaz. Bunu Diyarbakır'da megri megri diye bağıranlara sorsunlar" şeklinde cevap veren Yaşar, PKK’yla hiçbir zaman işbirliği içerisinde olmadıklarını vurgulayarak bu ithamın “kabul edilemez” olduğunu söyledi.
DiYARBAKIR MEYDANI’NDA MEGRi MEGRi DiYE BAĞIRANLAR
“Bizim HDP ile PKK ile asker polis katili ile bir arada olmamız mümkün değil. Bu parti kurulalı bir yıl oldu, genel başkanın mesajları da dahil hiçbir yerde görmeleri mümkün değil. Bunu bize söyleyenlerin, çözüm sürecine bir bakmalarını, kurulan mahkemelere bir bakmalarını tavsiye ederim. Bunu bize değil, Diyarbakır meydanında “megri megri” diye bağıranlara sorsunlar. Bize niye soruyorlar.”
KiMSEYi ATAMIYORUZ MiLLETiMiZE HiZMET EDEBiLECEK ADAY SUNMAYA ÇALIŞIYORUZ
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, sosyal medya üzerinden gelen ve en çok merak edilen konulardan biri olan Samsun adaylarının tam olarak açıklanması ile ilgili şu cevabı verdi: “Biz milletin önüne bir aday sunmaya çalışıyoruz. Biz kimseyi atamıyoruz. Bizim siyasi hareketimiz atama ile değil daha çok seçimle oluyor. Atama ile yapanlar zaten atadılar. Hiç kimsenin bir projeksiyonu üzerine bir aday belirlemiyoruz. Seçmenin iradesine ipotek koymak istemiyoruz.”
BU YEREL SEÇiMDE DERS ALACAKLAR
Samsun Milletvekili Bedri Yaşar yaptığı açıklamada 31 Mart seçimlerindeki önemi de başka bir ifadeyle vurguladı. 31 Mart Seçimlerine, vatandaşın hükümeti ikaz etmesi açısından önemli olduğunu ifade eden milletvekili konuyla ilgili şunları söyledi: “31 Mart seçimlerinin, hükümeti ikaz etmek açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü yerel seçimlerle geldiler ve ben milletin aynı yoldan bir ders vermesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer şu an içinde bulunduğunuz ekonomik sıkıntıları, şehrin içinde bulunduğu problemleri, bu yapıyı, bu sistemi onaylıyorsanız kaldığınız yerden devam edin. Ama demokrasi adına şikâyet ediyorsanız, bir alternatif olsun, biz de bunu deneyelim diyorsanız, biz buna talibiz.”

Kaynak : Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...