Teknoloji

Belediyeden elektrik tellerine drone çözümü!

Drone veya bir diğer adıyla insansız hava araçları, günümüzde birbirinden farklı amaçlar için kullanılıyor. Ancak, Çin'de belediye çalışanlarının drone kullanma amacı herkesi şaşırttı!

Belediyeden elektrik tellerine drone çözümü!

19 Şubat 2017 11:18
-A

+A

İnsansız hava araçları veya son kullanıcıya uygun hali iledrone'lar, günümüzde kullanıcılar tarafından birbirinden farklı amaçlar için kullanılıyor.

Kurumlar tarafından son dönemde oldukça fazla tercih edilmeye başlanan drone'ların kullanımı hakkında, trafik denetiminin ardından bu kez Çin'de belediyenin tercih ettiği ilginç bir çözüm ortaya çıktı.

Elektrik telleri drone kullanılarak temizleniyor!

Ülkemizde elektrik teline takılmış bir uçurtmaya veya poşet benzeri cisimleri rastladığımız oluyor. Tellere takılan bu cisimler, genellikle çürüyene veya rüzgar ile zamanla telden çıkana kadar orada kalıyor.

Bu sorun ile baş edemez hale gelen Çin'de bir yerel yönetim, Teknolojinin nimetlerinden faydalanarak modifiye ettiği bir drone ile özel bir çözüm geliştirdi.

Ancak, bu çözümün güvenli olduğunu söylememiz oldukça zor. Zira,drone'dan çıkan ateş ile elektrik tellerine takılan cisimler yakılıyor ve böylece teller temizleniyor.

Çinli belediyenin drone'u modifiye ederek geliştirdiği bu çözümün güvenlik tarafını düşünüp düşünmediği tartışmaya açık bir konu. Zira, fotoğraflar ilk andan itibaren bir tehlike sezgisi yayıyor.

ShiftDelete.Net
 
Anahtar Kelimeler : Drone,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...