Samsun

Berberler bayram öncesi ve sonrasındaki Pazar günü açık olacak

Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan, 19 Ağustos Pazar günü ve 26 Ağustos Pazar günü berberlerin açık olacağını söyledi.

Berberler bayram öncesi ve sonrasındaki Pazar günü açık olacak

17 Ağustos 2018 15:38
-A

+A

Kurban Bayramı 21 Ağustos Salı günü başlıyor. Vatandaşlar, bayramda şık bir dış görünüşe kavuşmak için her bayram öncesi berberlere akın ediyor. Yıllardır pazar günleri tatil yapan Samsunlu berberler, Berberler Odasının aldığı karar ile bayrama kısa bir süre kaldığı için bu Pazar günü tatil yapmayacak. Ayrıca memurlara verilen 9 gün izin nedeniyle 27 Ağustos Pazartesi günü mesaiye başlayacak memurların da işini kolaylaştırmak isteyen Berberler Odası 26 Ağustos Pazar günü de berberlerin açık olacağını açıkladı. 
Bayrama kısa bir süre kala vatandaşların tıraşlarını son güne bırakmaması ifade eden Zabit Pilan, “Berberlerimize her hafta pazar günleri hafta tatili yaptırmaktayız. 13 yıldır bu geleneği sürdürüyoruz. Bundan da gayet memnunuz. Bazı günler istisna uygulayarak pazar günleri de çalışıyoruz. Kurban ve Ramazan Bayramı pazar günlerine yakınsa berberlerin pazar günleri çalışmasına izin veriyoruz. Pazar günleri berberler açık ama insanlar tıraşlarını genelde son güne bırakmayı tercih ediyor. Vatandaşlar bayrama çok daha kaliteli tıraşla girmek istiyorsa, tıraşlarını son güne bırakmamalıdır. Vatandaşlarımıza uyarımız, bayrama 1-2 gün kala tıraşlarını olmalarıdır. Ayrıca 26 Ağustos Pazar günü de berberler açık olacak. Bunu da memurlara verilen 9 günlük izin sonunda vatandaşlarımızın mağdur olmaması için yapıyoruz” dedi. 
Samsun’da berberler 19 Ağustos Pazar günü ve 26 Ağustos Pazar günü mesai yapacak. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...