Samsun

Bilime ilkadım festivali büyük ilgi gördü

İlkadım Belediyesi öncülüğünde Samsun Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen ve binlerce kişiyi ağırlayan “Bilime İlkadım” festivali sona erdi.

Bilime ilkadım festivali  büyük ilgi gördü

30 Eylül 2018 14:29
-A

+A

Cumhuriyet Meydanı’nda İlkadım Belediyesi ve Samsun 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu iş birliği ile TÜBİTAK’ın desteğiyle düzenlenen “Bilime İlkadım” festivali sona erdi. İki gün boyunca binlerce ziyaretçiyi ağırlayan festivalde minikler bilim projeleriyle eğlenirken anne ve babalar da ünlü yazarların söyleşileri ile bilgilendiler. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un büyük önem verdiği bilimsel çalışmaların tanıtılarak örnek teşkil etmesine vesile olmasının amaçlandığı festival Samsunlular tarafından büyük beğeni topladı.
MiNiKLER HEM EĞLENDi HEM ÖĞRENDi
Festival boyunca söyleşiler, atölyeler, robotik kodlama projeleri, zeka oyunları, gökyüzü gözlemi, bilim şovları, stem festivali, sergiler ve yarışmalar hem çocuklar hem de her yaştan bilim meraklıları tarafından beğeni ile takip edilirken titizlikle seçilen projeler de beğeniye çıktı. Çeşitli oyunlar eşliğinde çocukların ve gençlerin bilime olan merakları arttırıldı.
 MiNiKLER EĞLENDi BÜYÜKLER ÖĞRENDi
Bilimin eğlenceye dönüştüğü Bilime İlkadım festivalinde minikler çeşitli etkinliklerle eğlenirken çocuk gelişiminde ülke çapında büyük başarı yakalamış yazar ve uzmanlar da anne babaları bilgilendirdi. Çocukların eğitimi üzerine değerli çalışmaları olan yazar ‘Hatice Kübra Tongar’ın ve ‘Oyuncu Anne’ ismiyle bilinen ve yazdığı ebeveynlik kitaplarıyla büyük bir ilgi kazanan yazar Şermin Yaşar’ın söyleşileri de anne babalar tarafından büyük bir ilgi ile takip edildi.
 iLKADIM BiLiMLE YÜKSELECEK
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bilim dünyasına açılan kapıları aralamaları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “İlkadım’da geleceğimizi bilimle şekillendiriyoruz. Her fırsattı değerlendirerek çocuklarımızın bilim, ilim, kültür ve sanatla iç içe geleceğe hazırlanmalarını sağlamak için gece gündüz çalışarak yeni projeler üretiyoruz. Bilime İlkadım Festivalimizde bu projeler arasında yerini alırken her yaştan vatandaşımızın gösterdiği ilgi bizleri fazlasıyla sevindirdi. İki gün süren festivalimize binlerce hemşehrimiz teşrif ederken hem eğlence hem bilim bir araya geldi. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese ve bizleri yalnız bırakmayan değerli hemşehrilerimize yürekten teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Kaynak : Şila KURUMAHMUTOĞLU

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...